Akcesoria do włosów

Gumki do włosów, certyfikowane Fair Trade, 5szt, Fair Squared

Praktyczne i trwałe gumki do włosów, 5 szt:

  • idealne do związywania włosów,
  • delikatne dla włosów - bez punktów ucisku,
  • z bawełny organicznej i gumy certyfikowanej Fair Rubber,
  • surowce pochodzą ze sprawiedliwego handlu.

More details

04910228

27,99 zł

Cena jednostkowa: 5,60 zł za szt

- +

Porównaj!

Nie ma punktów za ten produkt.


 
Opis produktu

Gumki do włosów, certyfikowane Fair Trade, 5szt, Fair Squared

Dzięki gumkom do włosów wykonanym z gumy i bawełny - certyfikowanych surowców  pochodzących ze sprawiedliwego handlu - uzyskasz pełną kontrolę nad włosami.
Bez punktów ucisku, co zapewnia maksymalną elastyczność i dopasowanie do każdej fryzury. Po prostu tak jak lubisz.

W uniwersalnym i praktycznym czarnym kolorze. W zestawie 5 sztuk.

Wyprodukowane w Niemczech.

CERTYFIKATY

Nie wszystkie surowce, które FAIR SQUARED przetwarza, są ujęte przez organizację Fair Label e.V. (FLO). ponieważ istnieje zbyt wiele naturalnych składników. Jednym z tych surowców jest kauczuk naturalny (w postaci płynnej: lateks). Kauczuk naturalny uzyskiwany jest z soku tropikalnego drzewa “Hevea Brasiliensis”. Stowarzyszenie Fair Rubber e.V. postawiło sobie za cel, “przyczynić się do poprawy warunków pracy i życia głównych producentów gumy przez stosowanie zasad sprawiedliwego handlu.” Taki zapis znajdziemy w statucie. Ale co to znaczy? Fair Rubber dba o ludzkie dobro. Główni producenci naturalnego kauczuku - pracownicy plantacji i chłopi małorolni powinni otrzymać możliwość uczestniczenia w sprawiedliwym handlu. Niestety niskie ceny sprawiają, że niemożliwe dla nich jest, zapewnienie sobie i rodzinie godne życie taką pracą. W tym aspekcie pomaga Fair Rubber: Płacąc premię 0,50 € za kg kauczuku zapewnia w miarę możliwości, pokrycie kosztów produkcji. Ponadto dzięki zasadom sprawiedliwego handlu otrzymują niewielką swobodę do posunięć poprawiających ich warunki pracy i życia. O zastosowaniu tej premii decyduje FLO: Przez zarząd związku rolników małorolnych, lub na plantacjach przez gremium, które składa się z wybranych przedstawicieli załogi i zarządu. Produktami FAIR SQUARED, które zostały certyfikowane przez Fair Rubber e.V. są prezerwatywy, kubeczki menstruacyjne i inne produkty z naturalnego lateksu.
Certyfikat Fairtrade gwarantuje, że bawełna z krajów rozwijających się pochodzi z upraw, na których przestrzegane są następujące standardy społeczne:
- zakaz pracy przymusowej oraz pracy dzieci,
- równe traktowanie kobiet i mężczyzn,
- demokratyczne podejmowanie decyzji w organizacjach drobnych producenckich
- obecność związków zawodowych na dużych plantacjach.
Pośrednicy Fairtrade zobowiązani są płacić producentom ustaloną cenę minimalną  lub cenę rynkową, w zależności od tego, która jest w danym momencie wyższa. Raz do roku wypłacają premię Fairtrade na projekty wspierające społeczność lokalną (np. doposażenie szkoły, szpitala czy przestawienie produkcji na ekologiczną).
 
Rolnicy objęci systemem Fairtrade są zachęcani do stopniowego wprowadzania zrównoważonej gospodarki rolnej, co oznacza zakaz stosowania genetycznie modyfikowanej bawełny, zrównoważoną gospodarkę wodną czy ograniczenie pestycydów do poziomu nie prowadzącego do degradacji i pustynnienia gleby.

Uznawany za najlepszy w branży certyfikat obejmujący wszystkie etapy produkcji wyrobów z tkanin naturalnych (od surowca aż po gotowy produkt). Produkty musza spełnić bardzo rygorystyczne kryteria środowiskowe. Certyfikat jest weryfikowany przez niezależne instytucje spełniające kryteria akredytacyjne. 

Certyfikat GOTS jest przyznawany w dwóch wariantach:
• organic (ekologiczne) – produkt składa się w co najmniej 95% z certyfikowanych włókien ekologicznych,
 made with (x%) organic (wyprodukowane z użyciem (x%) surowców ekologicznych) – produkt musi zawierać minimum 70% certyfikowanych włókien ekologicznych. Dopuszcza się maksymalnie 10% włókien syntetycznych, a w produkcji skarpetek, legginsów i odzieży sportowej 25% włókien syntetycznych.
 
Cechy/certyfikaty/inne
Fair TradeTAK
Ilość w kartonie6
GotsTAK
Fair RubberTAK

Napisz opinię

Gumki do włosów, certyfikowane Fair Trade, 5szt, Fair Squared

Praktyczne i trwałe gumki do włosów, 5 szt:

  • idealne do związywania włosów,
  • delikatne dla włosów - bez punktów ucisku,
  • z bawełny organicznej i gumy certyfikowanej Fair Rubber,
  • surowce pochodzą ze sprawiedliwego handlu.

Napisz opinię

Produkty powiązane, warto zainteresować się także:

28 innych produktów w tej samej kategorii:

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie