Blog search

Pieluszki wielorazowe Bobolider LUX - pieluszki, które łączą w sobie odpowiedzi na wiele potrzeb

Testowaliśmy ostatnio pieluszki wielorazowe firmy Bobolider LUX. Ten tekst nie powstałby, gdyby nas nie zachwyciły. Ale najpierw trochę faktów. Pieluszki wielorazowe LUX pasują już na noworodka, dzięki temu, że regulacja w pasie pozwala na zapięcie ich nawet na maleńkim dziecku.

Regulacja szerokości w pasie jest możliwa od 28 do 46 cm. Pieluszki Bobolider LUX bardzo dobrze przylegają przy nóżkach dziecka, co jest bardzo ważne w pieluszkach wielorazowych. Dobrze układają się na ciele dziecka, a dzięki gęsto nabitym napom, można je bardzo dobrze dopasować do indywidualnej budowy ciała maluszka.


 

Pieluszki wielorazowe LUX to wszystko w jednym czyli: Pieluszka Snap-in-One, pieluszka AIO, a nawet kieszonka

Pieluszki wielorazowe Bobolider LUX to hybrydy, które łączą w sobie cechy różnych pieluszek. Chyba właśnie dlatego tak je polubiłam. Po pierwsze - pieluszka AIO, czyli gotowa do użycia pieluszka z wszytym wkładem chłonnym. Każda pieluszka LUX ma już wszyty wkład z mikrofibry. Dzięki temu przed założeniem nie trzeba umieszczać w niej wkładu. Jest od razu gotowa do użycia. Taka pieluszka wielorazowa dobrze sprawdza się przy maluszku, który siusia często, ale mało. Przy starszym dziecku będzie potrzebna większa chłonność. Nie oznacza to jednak, że pieluszka LUX przestanie się sprawdzać. Wystarczy wtedy używać jej jako wielorazowej pieluszki-kieszonki.

Pieluszki LUX Bobolider mają oprócz wszytej warstwy chłonnej kieszonkę na wkład. Możemy więc dołożyć wkład bambusowy lub z mikrofibry i uzyskamy większą chłonność.

Jeśli wolimy wkłady dopinane, pieluszka ma specjalne napy, do których z łatwością dopniemy specjalny bambusowy wkład chłonny. Do każdej pieluszki dołączony jest jeden wkład, jednak możemy dokupić także wkłady zapasowe.

Dopinany wkład bambusowy czy dodatkowy wkład do kieszonki?

Zależnie od naszych potrzeb i preferencji, możemy użyć różnych rozwiązań. Osobiście polecam używanie dopinanego wkładu zwłaszcza wtedy, gdy dziecko robi często małe kupki. Nie zdąży zabrudzić całej pieluszki i zmieniamy wtedy tylko przypinany wkład. Cała pieluszka z wszytą warstwą chłonącą schnie trochę dłużej, dlatego zmiana samego wkładu będzie dla nas oszczędnością czasu. Uważam, że chociaż jeden dodatkowy wkład bambusowy przyda się każdemu.

Wkłady do włożenia do kieszonki to idealne rozwiązanie dla osób lubiących szybkie i wygodne zakładanie pieluszki wielorazowej, ale potrzebujących większej chłonności. Pieluszkę możemy przygotować wcześniej (włożyć do niej dodatkowy wkład chłonny) i przy przewijaniu dziecka założyć ją jak AIO, czyli pieluszkę “wszystko w jednym”.

Jakie wkłady pasują do kieszonki w pieluszce wielorazowej LUX Bobolider?

Pieluszki LUX są wąskie w kroku, dzięki temu idealnie układają się na pupach maluszków i nie powodują nadmiernego rozszerzenia nóżek. Dobierając wkład chłonny do kieszonki, powinniśmy wybierać wkłady wąskie. Do pieluszek Bobolider będą pasowały także wkłady z pieluszek innych firm. Dobrze będą się sprawdzały np. bambusowe wkłady Nappime lub KoKoSi.

Na jak długo wystarczą nam pieluszki wielorazowe Bobolider LUX?

Dzięki regulacji napami pieluszki LUX pasują już na noworodki ważące około 3 kilogramy. Stopniowo powiększając pieluszkę uzyskamy rozmiar pasujący na mniej więcej 18-miesięczne dziecko. Dla starszych dzieci lepsze będą już większe pieluszki Bobolider (np. kieszonki ECO, ECOwzorki czy Polandia)

Pieluszki wielorazowe Bobolider LUX kupisz tutaj >

 

Artykuł dodano dnia: 2015-02-06 by Gosia Home, Poradnik, Pieluszki wielorazowe 1541

O autorce / autorze ;)

Majłgorza-Jackowska.jpg

Jestem pasjonatką zdrowych, ekologicznych i ekonomicznych produktów. Każdego dnia testuję na sobie nowe produkty. Z wykształcenia filolog angielski i polski. 

Jest niekwestionowaną profesjonalistką w doborze kubeczków menstruacyjnych. Od wielu lat doradza kobietom jaki rozmiar i typ kubeczka menstruacyjnego dobrać. 

Ponadto jest ekspertem w pieluszkach wielorazowych, podpaskach wielorazowych i ekologicznych środkach czystości. Szczególnie poleca kule piorące lub surowce do własnych proszków do prania. 

Komentarze

Porównać 0
Wyświetleń
Dalej

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie