Blog search

Pieluszki wielorazowe - nie kupuj jeśli chcesz oszczędzać!

Pieluszki wielorazowe - nie kupuj jeśli chcesz oszczędzać!

Niektórzy rodzice decydują się na pieluszki wielorazowe z chęci zaoszczędzenia. I chociaż prawdą jest, że używając pieluszek wielorazowych można zaoszczędzić na kupowaniu pieluszek jednorazowych, to odradzamy taką perspektywę jako jedyny punkt wyjścia. W internecie jest sporo przeliczeń, które wskazują, że po pierwszym dziecku zakup pieluszek się zwraca, a w przypadku drugiego dziecka pieluszkowanie wychodzi niemal za darmo. Czy to jednak chodzi tylko o pieniądze? Co naprawdę zyskujemy my i dziecko dzięki pieluszkom wielorazowym?


Pieluszki wielorazowe a zdrowie 

Ważniejszą wartością niż oszczędność jest zdrowie - ochrona malutkiego organizmu naszego małego dzidziusia. Bywa, że rodzice którzy kupią pieluszki wielorazowe wyłącznie z powodów oszczędnościowych, szybko się zaczynają frustrować: straconym czasem na pranie i składaniem pieluszek do szafki, wydatkami na specjalne proszki, lub kule do prania (wielu producentów nie podkreśla, że pieluszki trzeba prać w specjalnych proszkach lub kulach do prania.) Trzeba też pamiętać o częstszym przebieraniu naszego skarbu.

Choć większość rodziców nie ma z tym dużego problemu, to jednak część z nich rezygnuje z pieluszek wielorazowch po około dwóch tygodniach bo: co godzinę, co dwie trzeba dziecko przebierać, a w pampersie to może być dłużej, bo pralka ciągle musi być włączona, bo ciągle jakieś pranie się suszy. To wszystko prawda o pieluszkach wielorazowych - lepiej mieć dużą przestrzeń na suszenie pieluszek i ich wkładów.  

Najważniejsze zalety pieluszek wielorazowych 

Zasadniczą jednak i najważniejszą zaletą pieluszek wielorazowych jest ich prozdrowotność i niezanieczyszczanie środowiska. Używamy pieluszek wielorazowych, bo nie przegrzewają jąderek u chłopców, nie mają w sobie chemii, która powoduje uczulenia, alergie i odparzenia, bo skład zwykłych jednorazówek jest porażający. Jeśli dla rodziców naprawdę ważne jest zdrowie i przyszłe życie ich dzieci, to wybierają pieluszki wielorazowe. Pieluszki zmieniają tak często, jak to możliwe, a nie wtedy, kiedy pieluszka już śmierdzi na kilometr lub przecieka.

Motywacja do zakupu pieluszek wielorazowych

Taki punkt wyjścia powoduje też silną motywację do wyrobienia sobie nowych nawyków u rodziców. Z czasem nie mają żadnych problemów z tym, że trzeba w ciągu dnia poświęcić parę minut więcej na serwis pieluszek wielorazowych.

 

Zdrowa alternatywa dla pieluszek wielorazowych 

Tym rodzicom, którzy szczerze czują, że trudno im będzie się przełamać do nowych obowiązków związanych np. z praniem, polecamy pieluszki jednorazowe ekologiczne.  

Artykuł dodano dnia: 2014-11-27 by Paweł Poloch Home, Poradnik, Pieluszki wielorazowe 1325

O autorce / autorze ;)

Paweł Poloch.jpgWłaściciel sklepu, od początku do 2013 roku współtworzył pierwszą w Polsce społeczną szkołę demokratyczną TRAMPOLINA oraz przyczynił się do powstania Fundacji Edukacja Demokratyczna. Przedsięwzięcie wzmocniło i otworzyło drogę do powstania szkół demokratycznych w całej Polsce. Do dziś wspiera członków grup inicjatywnych szkół demokratycznych oraz propaguje szkoły demokratyczne i rodzicielstwo w bliskości. 

Był przewodniczącym i vice przewodniczącym Kół Naukowych propagujących pedagogikę społeczną oraz ekologię. Uczestniczył w wielu konferencjach, prowadził badania a także odczytywał wiele referatów.

Drogeria Ekologiczna to kolejne wyzwanie wynikające z zamiłowania do eko stylu życia, ale także do prowadzenia i tworzenia innowacyjnych przedsięwzięć zmieniających rzeczywistość na lepszą. Większość naszych zysków przeznaczamy na dalszy rozwój naszych pasji i zainteresowań innowacjami i problemami społecznymi. Już niedługo powstanie sklep internetowy ze zdrowa żywnością oraz Fundacja Better Land: http://www.betterland.pl 

Komentarze

Porównać 0
Wyświetleń
Dalej

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie