Blog search

Pieluszki wielorazowe - 5 top mitów

Pieluszki wielorazowe - 5 top mitów

Pieluszki wielorazowe najczęściej kojarzą się z czasami naszych rodziców, którzy używali tetry. Dziś także są osoby, które w ten sposób pieluchują swoje dzieci, jednak są to bardzo rzadkie przypadki. Nadal jednak, gdy ktoś powie, że używa pieluszek wielorazowych, to pierwszym skojarzeniem są pieluszki tetrowe. Ale to tylko początek stereotypowych, mitycznych skojarzeń. Oto 5 mitów, z którymi spotykamy się najczęściej:


Pieluszki wielorazowe - mity kontra rzeczywistość: 

  1. Pieluszki wielorazowe to pieluszki tetrowe. Obecnie nowoczesne pieluszki wielorazowe nie stanowią połączenia tetry i “ceratki”, ale są tworzone ze znacznie lepszych materiałów: bambusa, froty bambusowej, niebielonej bawełny, oddychającego pulu.
  2. Pieluszki wielorazowe trzeba prasować. Nowoczesne pieluszki wielorazowe, które kształtem przypominają jednorazowe oczywiście nie wymagają prasowania. Wręcz nie wolno tego robić, by nie zniszczyć użytych w nich materiałów.
  3. Pieluszki wielorazowe są dla dzieci niewygodne. Nowoczesne pieluszki wielorazowe są z odpowiednimi napami lub rzepami, które pozwalają dobrze dopasować pieluszkę do ciała dziecka. Ponadto duża ilość krojów pieluszek także pozwala dopasować odpowiednie pieluszki. Można więc wybrać pieluszki wielorazowe wąskie w kroku lub szersze. Pieluszki One Size, które posłużą przez cały okres pieluchowania, lub pieluszki rozmiarowe, np. dedykowane noworodkom.
  4. Pieluszki wielorazowe przeciekają? I tak i nie. Warto być świadomym, że wielorazówki nie są tak chłonne jak pieluszki jednorazowe i powinno się je zmieniać nawet co 2 godziny. Na noc można dołożyć dodatkowy wkład chłonny, dzięki czemu uzyskamy większą chłonność. Najlepszą chłonność na noc gwarantuje połączenie pieluszki formowanej i otulacza. Częstsze przewijanie dziecka, które z pozoru jest wadą, jest tak naprawdę zaletą pieluszek wielorazowych. To bardzo ważne dla zdrowia dziecka, aby jak najkrócej było w zabrudzonej pieluszce.
  5. Pieluszki wielorazowe dają uczucie mokra i odparzają pupę? Używana dawniej tetra owijana ceratką sprawiała, że skóra dziecka odparzała się. Jednak w nowoczesnych pieluszkach wielorazowych mechanizm działania jest zupełnie inny. Pieluszki kieszonki mają od strony pupy dziecka materiały zapewniające uczucie suchości (np. mikropolar lub welurek syntetyczny). Wilgoć zostaje zatrzymana we wkładzie chłonnym a dziecko czuje się sucho. W przypadku stosowania otulacza z wkładami chłonnymi lub formowankami można użyć wkładek “sucha pupa”, które zapewnią dziecku uczucie suchości. Pieluszki wielorazowe zapobiegają odparzaniu pupy, ponieważ PUL użyty w kieszonkach oraz otulaczach pozwala skórze oddychać.

 

Pieluszka wielorazowe - tzw. otulacz firmy Bobolider

 

 

Artykuł dodano dnia: 2014-11-24 by Paweł Poloch Home, Poradnik, Pieluszki wielorazowe 1473

O autorce / autorze ;)

Paweł Poloch.jpgWłaściciel sklepu, od początku do 2013 roku współtworzył pierwszą w Polsce społeczną szkołę demokratyczną TRAMPOLINA oraz przyczynił się do powstania Fundacji Edukacja Demokratyczna. Przedsięwzięcie wzmocniło i otworzyło drogę do powstania szkół demokratycznych w całej Polsce. Do dziś wspiera członków grup inicjatywnych szkół demokratycznych oraz propaguje szkoły demokratyczne i rodzicielstwo w bliskości. 

Był przewodniczącym i vice przewodniczącym Kół Naukowych propagujących pedagogikę społeczną oraz ekologię. Uczestniczył w wielu konferencjach, prowadził badania a także odczytywał wiele referatów.

Drogeria Ekologiczna to kolejne wyzwanie wynikające z zamiłowania do eko stylu życia, ale także do prowadzenia i tworzenia innowacyjnych przedsięwzięć zmieniających rzeczywistość na lepszą. Większość naszych zysków przeznaczamy na dalszy rozwój naszych pasji i zainteresowań innowacjami i problemami społecznymi. Już niedługo powstanie sklep internetowy ze zdrowa żywnością oraz Fundacja Better Land: http://www.betterland.pl 

Komentarze

Porównać 0
Wyświetleń
Dalej

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie