Blog search

Eko podróże służbowe - BlaBlaCar

Eko podróże służbowe - BlaBlaCar

Jak podróżować ekologicznie samochodem? Oprócz oszczędnej eko jazdy trzeba wypełnić samochód pasażerami lub ładunkami tab by nie robić tzw. wolnych przebiegów. W naszej firmie często podróżujemy samochodem. Najczęściej do Poznania, Wrocławia i Warszawy. Najbardziej irytującą rzeczą podczas podróżowania samochodem jest dla mnie to, że marnują się obok mnie co najmniej 3 miejsca. Rzadko ktoś stoi na stopa , kogo można zabrać, a i nie zawsze wiadomo co to za osoba macha ręką. Na szczęście powstała niesamowita strona internetowa: www.blablacar.pl.


 

Jak to działa? Tu można obejrzeć filmik: http://www.youtube.com/watch?v=-aFR5ka8vxw 

 

A tak się wyszukuje lub dodaje przejazdy. 

BlaBlaCar.pl BlaBlaCar.PL

 

A jak to jest w praktyce? 

Najczęściej zabieram studentów. Rozmowy z nimi są bardzo interesujące. Podczas podroży rozmawiamy i szybko się zaprzyjaźniamy. Ostatnio zabrałem też Panią w starszym wieku, która jechała do szpitala - jej życiowe doświadczenie także było niesamowite. Takie wspólne przejazdy to między innymi: 

  • Nawiązanie nowych przyjaźnie
  • Ciekawe rozmowy 
  • Oszczędności finansowe na paliwie, bo podróżujący dorzucają się do paliwa 
  • Ekologia - samochód nie robi pustych przebiegów. 
  • Ciekawa przygoda 

 

Jak działa strona Blablacar 

Jest przejrzysta i nowoczesna. Funkcjonalności są dobrze przemyślane. Bardzo mi się podoba to, że nie muszę kopiować opisu do nowych ofert oraz, że mogę zaznaczyć preferencje takie jak - palenie, przewóz zwierząt oraz wielkość bagażu. Jedyne czego brakuje to dodania funkcjonalności pozwalającej na zaznaczenie cyklicznych przejazdów.

Najważniejsze jednak w całej stronie Bla Bla Car jest to, że jest tam faktyczny ruch - są zarówno pasażerowie jak i kierowcy. Widać, że firma zadbała o dobry marketing.

 

Kochani - wypróbujcie tę stronę - zobaczcie jak to działa. 

Artykuł dodano dnia: 2014-05-08 by Paweł Poloch Home, Poradnik 1944

O autorce / autorze ;)

Paweł Poloch.jpgWłaściciel sklepu, od początku do 2013 roku współtworzył pierwszą w Polsce społeczną szkołę demokratyczną TRAMPOLINA oraz przyczynił się do powstania Fundacji Edukacja Demokratyczna. Przedsięwzięcie wzmocniło i otworzyło drogę do powstania szkół demokratycznych w całej Polsce. Do dziś wspiera członków grup inicjatywnych szkół demokratycznych oraz propaguje szkoły demokratyczne i rodzicielstwo w bliskości. 

Był przewodniczącym i vice przewodniczącym Kół Naukowych propagujących pedagogikę społeczną oraz ekologię. Uczestniczył w wielu konferencjach, prowadził badania a także odczytywał wiele referatów.

Drogeria Ekologiczna to kolejne wyzwanie wynikające z zamiłowania do eko stylu życia, ale także do prowadzenia i tworzenia innowacyjnych przedsięwzięć zmieniających rzeczywistość na lepszą. Większość naszych zysków przeznaczamy na dalszy rozwój naszych pasji i zainteresowań innowacjami i problemami społecznymi. Już niedługo powstanie sklep internetowy ze zdrowa żywnością oraz Fundacja Better Land: http://www.betterland.pl 

Komentarze

Porównać 0
Wyświetleń
Dalej

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie