Blog search

Majtki menstruacyjne Soft Moon

Majtki menstruacyjne Soft Moon

Czy wiesz, że nasze majtki menstruacyjne stworzyło ponad 100 kobiet? W mozolnym procesie zmienialiśmy bardzo wiele, by majtki, które Ci proponujemy, były jak najbardziej komfortowe, praktyczne i za rozsądną cenę.

Nasze majtki szyte są w Polsce, w naszej szwalni w Lesznie przy ulicy Słowiańskiej z materiałów bardzo wysokiej jakości, od polskich producentów i dystrybutorów. Do produkcji naszych majtek wykorzystaliśmy nasze niepowtarzalne doświadczenie z szycia podpasek wielorazowych, których jesteśmy bez wątpienia pionierami.

Marka Soft Moon specjalizuje się w tworzeniu produktów na czas menstruacji i połogu. Dzięki temu nasze majtki są tak wspaniałe.

Typy chłonności majtek menstruacyjnych Soft Moon:

Soft Moon REGULAR:

Jeśli Twoje miesiączki są skąpe lub normalne, wybierz ten rodzaj chłonności. Majtki menstruacyjne Soft Moon REGULAR idealnie sprawdzają się podczas normalnego krwawienia. Możesz użyć ich także w czasie leczenia globulkami dopochwowymi, w czasie treningu lub po stosunku. Majtki są bardzo miękkie i wygodne, świetnie się układają na ciele. 3 warstwy bawełny zapewniają komfort i odpowiednią chłonność.

Soft Moon MAXI:

Jeśli Twoje miesiączki są obfite, wybierz ten rodzaj chłonności. Majtki menstruacyjne Soft Moon MAXI idealnie sprawdzają się podczas obfitego krwawienia. Możesz wybrać je także wtedy, jeśli nie masz możliwości częstszej zmiany bielizny. Bielizna o chłonności MAXI nie jest zbyt gruba dzięki temu, że jako materiału chłonnego użyliśmy 2 warstwy bambusa i 1 warstwę bawełny. Materiały te zapewniają doskonałą chłonność. Majtki MAXI schną nieco dłużej niż REGULAR. Warto suszyć je wywinięte na lewą stronę.

Soft Moon NIGHT:

Oprócz wkładu chłonnego jak w modelu MAXI wzmocniliśmy majtki menstruacyjne NIGHT dodatkowym dłuższym panelem bawełnianym. Dzięki temu stworzyliśmy idealne majtki menstruacyjne na noc. Bielizna ta zapewni Ci spokojny i komfortowy sen. Możesz używać jej także w ciągu dnia, jeśli Twoje miesiączki są obfite.

Ten typ bielizny menstruacyjnej sprawdzi się także idealnie wtedy, gdy przebywasz w pozycji leżącej lub gdy bardzo dużo się ruszasz, np. podczas treningów na siłowni, tańca na rurze, w czasie jogi.

Pełną ofertę majtek menstruacyjnych Soft Moon znajdziesz >>>TUTAJ<<<

Kroje majtek menstruacyjnych Soft Moon:

Princess Red

Princess Black:

Sport

Rozmiarówka:

 • Rozmiar S - 92-96 cm
 • Rozmiar M - 96-100 cm
 • Rozmiar L - 100 - 104 cm
 • Rozmiar XL - 104 - 108 cm
 • Rozmiar XXL - 108 - 112 cm

Użyte materiały:

Majtki Soft Moon stworzone zostały z wysokiej jakości bawełny oraz niewidocznej, zaszytej warstwy materiału zwanego pulem, który chroni przed przeciekaniem.

Majtki menstruacyjne Soft Moon - jak używać?

Prawdopodobnie nie musimy Ci mówić, jak należy zakładać bieliznę, a majtki menstruacyjne nie różnią się tak bardzo od innych. Ich zaletą jest to, że dzięki użytym materiałom możesz ich używać podczas miesiączki. Będą wystarczającym zabezpieczeniem zarówno jeśli masz lekkie, średnie czy obfite krwawienie.

Możesz używać ich także razem z kubeczkiem menstruacyjnym lub tamponem, w formie dodatkowego zabezpieczenia. Ponadto możesz je nosić podczas każdego dnia cyklu, np. jeśli zmagasz się z upławami, nietrzymaniem moczu, masz obfity śluz, pocisz się w czasie treningu lub kiedy spodziewasz się okresu, ale nie wiesz dokładnie, kiedy się pojawi.

Być może zauważysz, że to po prostu jedne z najwygodniejszych majtek, jakie masz w swojej garderobie. Poszukaj swojego ulubionego sposobu noszenia naszych majtek!

Majtki menstruacyjne są tak wygodne, komfortowe, że możesz ich używać nie tylko w czasie miesiączki. W czasie miesiączki w zależności od jej obfitości należy zmieniać je co 3 do 12 godzin.

Jak prać:

Nasze majtki menstruacyjne możesz prać ze zwykłą bielizną. W czasie miesiączki przed wypraniem zamocz je w zimnej wodzie, aby wypłukać krew. Możesz też przed rozpoczęciem prania włączyć w pralce samo płukanie. Niekiedy zaleca się do prania użyć środka wspierającego odkażanie typu Nappy Fresh.

Niektóre opinie z testów:

Z naszych badań wynika, że ponad 95% osób testujących poleciłoby majtki innym koleżankom. Pozostałe odpowiedziały “trudno powiedzieć”. Nikt nie odpowiedział, że “nie poleciłby”.

Ponad 98% testerek odpowiedziało, że nadal chce korzystać w przyszłości z majtek menstruacyjnych jako zabezpieczenia przed miesiączką. A dodać trzeba, że był to w większości ich pierwszy kontakt z bielizną menstruacyjną.

“Majtki są dobrej jakości, materiał i odszycie bardzo dobre. Przyjemne dla skóry, mięciutkie, czułam się bardzo wygodnie i komfortowo podczas noszenia.”

“Bardzo fajna alternatywa dla podpaski wielorazowej, przyjemnie się je nosi.”

“Jestem bardzo zadowolona. Uważam, że sprawdzą się nawet przy obfitym krwawieniu.”

“Testowałam majtki nietypowo w drugiej części połogu. Krwawienie miałam od normalnego do skąpego. Majtki super się sprawdzały. Są wygodne i miłe w odczuciu na skórze. Nie miałam przecieków. Jestem bardzo zadowolona :)”

Więcej pytań na temat majtek menstruacyjnych?

… jak prać majtki menstruacyjne?

Aby majtki jak najdłużej służyły Ci bez utraty chłonności i jakości, stosuj się do poniższych zaleceń.

 • Przed pierwszym założeniem wypierz majtki w maksymalnej temperaturze 40°C.
 • Po użyciu wypłucz je w zimnej wodzie.
 • Wypierz z użyciem delikatnego detergentu w maksymalnej temperaturze 40°C. Pamiętaj, że mydło może zatłuszczać majtki, przez co nie będą chłonęły tak, jak powinny. Zalecamy także użycie odkażacza typu Nappy Fresh.
 • Nie dodawaj do prania zmiękczacza.
 • Nie wybielaj.
 • Nie używaj gorącej wody i agresywnych detergentów.
 • Po wypraniu rozwieś lub połóż płasko do wyschnięcia. Nie susz w suszarce automatycznej.
 • Nie prasuj.
 • Nie czyść chemicznie.

… co jaki czas trzeba zmieniać majtki menstruacyjne?

Sama poczujesz, kiedy nadszedł czas, aby zmienić swoje majtki miesiączkowe - staną się wtedy nieco cięższe. Zalecamy nosić je jednorazowo od 2 do 12 godzin. Wiele kobiet radzi, by pierwsze testowanie przeprowadzić w domu lub innych komfortowych dla Ciebie warunkach. Po pierwszym cyklu będziesz wiedziała, na ile godzin majtki zapewniają Ci poczucie bezpieczeństwa.

… czy majtki menstruacyjne brzydko pachną?

Bielizna menstruacyjna nie wydziela brzydkiego zapachu. W odróżnieniu od jednorazowych podpasek, w których za pojawienie się nieprzyjemnego zapachu odpowiadają chemiczne dodatki, wielorazowe środki higieniczne, takie jak bielizna i podpaski wielorazowe, nie powodują powstawania brzydkiego zapachu. Nieprzyjemny zapach może się czasem pojawić, kiedy masz infekcję intymną.

… czy majtki menstruacyjne mogą przeciekać?

Żaden sposób zabezpieczenia w czasie miesiączki nie daje 100% ochrony. Majtki menstruacyjne, podobnie jak podpaska czy kubeczek, mogą przeciekać, kiedy są przepełnione. Czas ich noszenia zależy od danej osoby i od obfitości jej krwawienia. Powinnaś obserwować swoje ciało i dostosować czas noszenia majtek do swoich potrzeb.

… czy w majtkach menstruacyjnych czuć wilgoć?

Majtki menstruacyjne to rozwiązanie bardzo podobne do podpasek wielorazowych, więc jeśli masz z nimi doświadczenie, to raczej nic Cię nie zaskoczy. Niewykluczone jednak, że będziesz musiała się do nich trochę przyzwyczaić, jeśli do tej pory używałaś podpasek jednorazowych. Konwencjonalne podpaski zwykle mają w środku bardzo chłonne polimery (SAP), które są substancjami ropopochodnymi i mogą działać drażniąco. Naszym zdaniem tego typu substancje nie powinny znajdować się blisko Twojej skóry, dlatego nie znalazły zastosowania w naszych majtkach. Jeśli majtki menstruacyjne są prawidłowo prane, nie tracą chłonności i powinny nadążać z wchłanianiem wilgoci wewnątrz wkładki.

… jak długo będą mi służyły majtki menstruacyjne?

Uważamy, że majtki menstruacyjne powinny Ci służyć tak długo, jak każde inne majtki, czyli nawet przez kilka lat. Pamiętaj jednak o tym, żeby je prać i suszyć zgodnie z naszymi zaleceniami, co pozwoli zapobiec uszkodzeniom i utracie chłonności. Dzięki temu, że majtek możemy używać nawet przez kilka lat, stanowią one dużo bardziej ekologiczną alternatywę dla podpasek jednorazowych i tamponów. Pozwalają też zaoszczędzić pieniądze wydawane co miesiąc na jednorazowe produkty higieniczne.

Artykuł dodano dnia: 2023-03-14 Home, Poradnik, Bielizna menstruacyjna 157

O autorce / autorze ;)

Komentarze

Porównać 0

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie