Blog search

Do czego służy lubrykant?

Do czego służy lubrykant?

Bardzo często lubrykanty kojarzone są ze stosowaniem w czasie stosunku seksualnego. Faktycznie jest to jedno z najbardziej oczywistych zastosowań. Ale czy wiecie, w jakich jeszcze innych sytuacjach bardzo przyda się dobry lubrykant na bazie wody?

Aplikacja kubeczka menstruacyjnego.

Wiele z nas używa lubrykantu przy zakładaniu kubeczka. Przydaje się on zwłaszcza młodym dziewczynom, które jeszcze nie współżyły. Nie jest to jednak reguła. Jest wiele kobiet, które nawet po licznych porodach drogami natury potrzebują jego wsparcia. Czasami lubrykant potrzebny jest tylko w mniej obfite dni lub gdy zakładamy kubeczek na sucho, poza okresem, by w razie rozpoczęcia krwawienia być już chronione.

Ochrona dla strefy intymnej podczas ćwiczeń.

Może brzmi to zaskakująco, ale wiele kobiet uprawiających sport potrzebuje dodatkowego nawilżenia, aby uchronić się przed otarciami podczas długiej jazdy na rowerze, czy ćwiczeń na siłowni. Kiedy ćwiczymy, intensywnie się ruszamy, bardzo łatwo o podrażnienia miejsc intymnych, otarcia i pęknięcia. Dobry lubrykant jest wtedy niezastąpiony.

Suchość pochwy (po menopauzie i nie tylko).

Wiele kobiet cierpi z powodu suchości pochwy. Często ten problem jest marginalizowany i sprowadzany wyłącznie do bolesnego współżycia. Jednak brak odpowiedniego nawilżenia pochwy to dyskomfort w ciągu dnia, podczas codziennych aktywności. Należy pamiętać, że otarcia pochwy i pęknięcia spowodowane zbyt małym nawilżeniem mogą przyczyniać się do częstych infekcji intymnych.

Ćwiczenia fizjoterapeutyczne krocza.

Dobry łagodny lubrykant przyda się także przy ćwiczeniach terapeutycznych krocza a także przy masażu krocza w ciąży. Zarówno w czasie takiego masażu jak i podczas ćwiczeń należy zadbać o odpowiednie nawilżenie, aby uniknąć otarć i uszkodzeń skóry. Wybierając lubrykant koniecznie sprawdzajcie skład. Dobry lubrykant powinien być na bazie wody, najbardziej przypominający naturalną wydzielinę. Wszelkie lepkie, zapachowe itp. substancje mogą dodatkowo podrażniać, wywoływać alergię, potęgować problemy i dyskomfort.

Artykuł dodano dnia: 2023-02-09 Home, Poradnik, Kubeczek Menstruacyjny 472

O autorce / autorze ;)

Komentarze

Porównać 0
Wyświetleń
Dalej

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie