Blog search

Kilka słów o starym i nowym roku

Kilka słów o starym i nowym roku

Dużo widziały nasze oczy w 2022…

Podczas sylwestrowej nocy zadałem przyjaciołom takie pytanie: kiedy zamkniecie oczy, to jakie jedno miłe wspomnienie widzicie, takie za które jesteście najbardziej wdzięczni? Innymi słowy, jakie najwspanialsze przeżycie mieliście, które będziecie pamiętać do końca życia?

I każdy się uśmiechnął w duchu, bo każdy przeżył wiele takich chwil, ale zarazem, każdy pamiętał takie jedno dla niego bardzo ważne, przełomowe, pełne emocji.

Ja najbardziej pamiętam, jak w upalny dzień, po wielu kilometrach wiosłowania w kajaku, stoję z dwoma kolegami po szyję w płynącej Odrze. Śmiejemy się, czujemy ulgę i niesamowity kontakt z naturą. Zawsze marzyłem wykąpać się w rzece, takiej płynącej, trochę niebezpiecznej i nieprzewidywalnej...

Czujemy wolność, adrenalinę i transcendentność. Płynąca rzeka. Poczucie, że wszystko płynie i rzeczywiście nigdy nie wchodzi się do tej samej rzeki drugi raz. Że świat się nie kończy…

Boicie się 2023? My nie. Wiemy, jak go dobrze przejść i mieć na końcu z nim dobre skojarzenia. To wcale nieskomplikowana rzecz dobrze żyć. Udaje się to milionom ludzi.

Rok 2022 był w BetterLand rokiem wspólnoty i wiary.

Pracowaliśmy w tych obszarach i często wskazywaliśmy Wam, jak ważne jest dbać o swoich bliskich, by zaangażować się bezinteresownie w swoją małą wspólnotę. Pracowaliśmy nad wiarą w ludzi, w siebie, w to, że wszystko zawsze zmierza w dobrym kierunku.

Kiedy wybuchła wojna, w kilka dni stworzyliśmy miejsce dla kilku rodzin, które miało być tylko na kilka tygodni, tylko do wiosny, tylko do lata. A za chwilę to będzie rok, jak mamy nową wielką rodzinę, która się wspiera.

Przez cały rok naszej firmie towarzyszyło szczęście. Dobrze się bawiliśmy. Wiecie, czasem każdy z Was ma czas, że towarzyszy Wam nieuzasadniony pech… taka seria. My mieliśmy na odwrót.

Rok 2023 będzie rokiem mądrego przywództwa.

Obserwowałem, jak każdy w ramach swojego stanowiska przejmował odpowiedzialność i niezależność. Podczas wigilii firmowej powiedziałem: rok 2023 będzie rokiem mądrego przywództwa. Nie, to nie ja mam być przywódcą, za którym każdy ma iść. To każdy z nas może nim być w swoim obszarze. Potrzebujemy w 2023 mądrych ludzi, którzy nie boją się odezwać.

Nasz zwariowany świat jak i lokalne społeczności potrzebują, by mądrzy ludzie nie bali się być liderem. Nasz świat potrzebuje ludzi, którzy są odważni do mówienia prawdy, mówienia STOP, kiedy ktoś czyni zło lub jest nieuczciwy.

Wśród nas jest mnóstwo ludzi, którym może tylko musimy pomóc zacząć, którzy swoim życiem udowadniają, że mogą być liderami.

Ukraina pokazała co znaczy mieć dobrego przywódcę, który się nie boi, nie ucieka i stawia czoła wyzwaniom. W 2023 roku będziemy potrzebować zarówno na wysokich szczeblach jak i lokalnie takich ludzi. Wspierajcie ich, a jeśli sami czujecie, co jest dobre, to nie bójcie się. Każdy z nas naturalnie jest wyposażony umiejętnością by głośno krzyknąć: stójcie! idziemy w złym kierunku, trzeba iść tam! To nasza pierwotna cecha.

Bądźcie przewodnikami dla swoich rodzin, sąsiadów, znajomych. Pokazujcie dobre wartości w ważnych dla Was obszarach: ekologii, wychowania, relacji, uczciwości, dbania o zdrowie. I zobaczycie, że wokół Was będzie działo się lepiej i znajdą się osoby chętne Was wesprzeć.

Dobrego roku 2023!

Artykuł dodano dnia: 2023-01-10 Home, O nas, Ratujemy Świat 51

O autorce / autorze ;)

Komentarze

Porównać 0
Wyświetleń
Dalej

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie