Blog search

Pieluszki wielorazowe - ile to kosztuje?!

Pieluszki wielorazowe - ile to kosztuje?!

Pieluszki wielorazowe - ile kosztują? Czy się opłaca? Czy warto? Czy pieluszki wielorazowe, to oszczędność? 

Skąd u nas takie zaangażowanie w temacie pieluszek wielorazowych? Odpowiedź jest prosta i bardzo życiowa. Ale dlaczego w ogóle o tym piszę? 

Promocja na pieluszki wielorazowe, czyli okazja do dyskusji. 

Kilka dni temu przez naszą stronę przetoczyła się bardzo emocjonująca dyskusja na temat oszczędności dzięki stosowaniu pieluszek wielorazowych. Użyte w naszej kalkulacji dane były bardzo ogólne i przykładowe i miały charakter promocyjny, który miał na celu zwrócić uwagę na pieluszki wielorazowe jako narzędzia do oszczędzania oraz trwającą dużą obniżkę na pieluszki wielorazowe w naszym sklepie.

Jedna z osób (doradcza pieluszkowy) miała zastrzeżenia, co do wyliczeń zarzucając nam nieuczciwość i wskazując wątpliwości, czy używając pieluszek wielorazowych można rzeczywiście zaoszczędzić.

Chcielibyśmy tu jeszcze raz podsumować i zdecydowanie zaprotestować przeciwko tezom, które sugerują, że pieluszki wielorazowe są nieopłacalne. Naszą opinię w wypowiedziach pod postem potwierdziło wiele mam oraz wielu doradców pieluszkowych. Na zdjęciu poniżej prezentujemy niektóre opinie o pieluszkach wielorazowych. 

Ponadto pracujemy nad bardzo szczegółową kalkulacją, która będzie miała kilka wariantów i pomoże rodzicom lepiej wyliczyć oszczędności dzięki używaniu pieluszek wielorazowych. Być może także, że zaspokoimy postulat doradczyni, która o to prosiła. Dlaczego to dla nas takie ważne i tak nas poruszyło?

Ekologiczne pieluszki wielorazowe - jak zacząć? Nasza historia. 

Plusy i minusy pieluszek wielorazowych. Święta wojna na argumenty. 

Chociaż mamy wspólne konto, nikt nikomu nie wylicza w naszym małżeństwie pieniędzy i nikt nikomu nie musi i nie musiał wyrażać zgody na zakup czegokolwiek, to konsultujemy swoje wydatki i inwestycje ze sobą licząc się ze zdaniem drugiej strony.

Pamiętam jak 12 lat temu moja żona Gosia będąc w ciąży pokazała mi pieluszki wielorazowe. Muszę się tu przyznać, że byłem przerażony!

Gdy zobaczyłem ceny w głowie wyobraziłem sobie wyższe rachunki za prąd, proszki, wodę ect. Nie pomyślałem i ciężko mi było pomyśleć o aspekcie ekologicznym i zdrowotnym.

Gosia jednak była nieugięta i mnożyła argumenty za pieluszkami wielorazowymi. Kiedy przeliczyłem ich cenę oraz wszelkie inne aspekty, okazało się, że i ja mogę być zadowolony.

Oszczędność, jako główny powód zakupu pieluszki wielorazowej. 

Tak, muszę się przyznać, że aspekt ekonomiczny był dla mnie mega istotny i zdecydował o zakupie pierwszej a potem kolejnej i kolejnej pieluszki. Choć dziś, musicie wiedzieć, przyznaję się do tego z lekkim wstydem.

Było tak, ponieważ tak jak u 99% młodych rodziców, na naszym koncie nie było za dużo kasy. Pamiętam, że zarabiałem około 1700 zł i robiłem wszystko, by jakoś jeszcze zaoszczędzić.

Uważam, że aspekt ekonomiczny dla wielu ojców może być tym decydującym i nie powinno się go przekreślać, ale pokazać drogę, propozycję oszczędności.

Od oszczędności do prozdrowotności. Jednorazowe pieluchy, to już przeszłość. 

Potem, jakimś cudem, kiedy na różnych wyjazdach używałem jednorazowych pieluszek, doznałem pewnej przemiany ekologicznej i kwestie finansowe były dla mnie drugorzędne. Zmieniliśmy strategię szczególnie przy drugim dziecku. Jednorazówki nam po prostu śmierdziały, były dziwnym tworem a serce krwawiło, kiedy trzeba było pieluszkę jednorazową wyrzucić do kosza.

Twoja opinia ma znaczenie. 

Gdybym wtedy, 12 lat temu, na swoje drodze spotkał kogoś doświadczonego w pieluszkach wielorazowych, kto powiedziałby nam: pieluszki wielorazowe niekoniecznie są opłacalne, to zyskałbym argument dla jednorazówek i nie wiem jaka byłaby nasza decyzja. Może i Gosi by opadły skrzydła i nie zdecydowalibyśmy się.

Mam różnych kolegów. Widzę, że niektórzy w domu “rządzą” budżetem i głównym kryterium wyboru jest to, czy się opłaca czy nie.

Ekologia, to oszczędzanie. Czyli tego nie zrobisz z pieluszką jednorazową. 

Wracając do nas, okazało się też, że po okresie pieluszkowania 99% pieluszek bez problemu sprzedaliśmy a oszczędności były liczone w tysiącach złotych. 

Matematyka nie kłamie. Wielopieluchowanie, to pieniędzy oszczędzanie. 

Dziś tak naprawdę dużo się nie zmieniło. Liczyliśmy to wielokrotnie. Oczywiście, wielorazowe pieluszki są względnie droższe, ale jednorazowe też bardzo podrożały, drożeją i będą drożeć w tempie zawrotnym.

Rozmawiamy każdego tygodnia z mamami, naszymi klientkami i wiemy dwie rzeczy i będziemy stali przy swoim: po pierwsze, oszczędności dla młodych rodziców są bardzo ważne. Tak, zdrowie i ekologia też, to oczywiste, ale w dzisiejszych zwariowanych czasach każda złotówka jest bardzo ważna. Po drugie, pieluszki wielorazowe są narzędziami, dzięki którym można sporo zaoszczędzić, choćby na ratę lub dwie raty kredytu. Dzięki pieluszkom wielorazowym możesz zabezpieczyć się na przyszłość, bo to, że dziś jednorazówka kosztuje 0,5 zł nie znaczy, że za 3 miesiące nie będzie kosztować 1 zł, bo nagle zacznie brakować jakiegoś surowca lub znacznie wzrośnie jego cena.

Dlatego tak bardzo nas oburzyło pisanie, że pieluszki wielorazowe nie są opłacalne. Uważamy je za nieodpowiedzialne, niepotrzebne i nieprawdziwe.

Warto rozmawiać. Wartość dodana otwartej dyskusji o pieluszkach wielorazowych. 

Są jednak pewne plusy tej całej sytuacji. Między innymi dużo osób zwróciło większą uwagę na pieluszki wielorazowe, po drugie wielu rodziców i doradców pieluszkowych się wypowiedziało. Część z tych wypowiedzi prezentujemy Wam poniżej. Było kilka osób, które napisało do nas na priv i podziękowało za stanowcze zajęcie stanowiska.Cel - nowy, lepszy, wielorazowy i ekologiczny świat - BetterLand. 

Bardzo ważne jest dla nas to, by pieluszki wielorazowe nie stały się produktem “dla bogatych” lub “dla wybranych”. Pragniemy, by rodzice mieli pełną informację o kosztach i sposobach użytkowania oraz dodatkowych możliwościach, jakie dają nam pieluszki wielorazowe. 

Jesteśmy pewni, że przyszłość należy do pieluszek wielorazowych, bo naszą misją jest zmieniać świat na wielorazowy.

Wkrótce przedstawimy bardzo szczegółowe modele zakupu pieluszek wielorazowych.

Od słów, do czynów. My nie żartujemy! 

Twórz z nami świat prawdziwie przyjazny dla ziemi, wody, powietrza, dla naszych dzieci i kolejnych pokoleń.

Zajrzyj na nasz ekologiczny blog/poradnik, gdzie znajdziesz sporo informacji na temat pieluszek wielorazowych. 
Nie wiesz od czego zacząć, ile potrzeba na start, jak się używa, czy jakie są rodzaje pieluszek wielorazowych? Krok, po kroku otrzymasz rzetelną wiedzę, a także porady i wskazówki jak oszczędzać na wielopieluchowaniu.


Gdzie kupić pieluszki wielorazowe i dlaczego w BetterLand?

- Szeroki wybór pieluszek wielorazowych marek krajowych i zagranicznych

- Wszystkie rodzaje pieluszek wielorazowych, dla dzieci w każdym wieku

- Certyfikowane, bezpieczne kosmetyki do pielęgnacji okolic pieluszkowych dzieci

- Dedykowane ekologiczne akcesoria do pieluszek wielorazowych

GWARANCJA ODKUPIENIA pieluszki, po zakończeniu użytkowania

DARMOWA NAPRAWA pieluszki wielorazowej

- Specjalna grupa na Facebooku

Poradnik - wszystko, co musisz wiedzieć o pieluszkach wielorazowych

- Znasz nas - po przeczytaniu tego wpisu - zdecydowanie można tak powiedzieć ;)

Ps. Ten wpis nie ma na celu nikogo oczerniać, przypisywać złe intencje czy dyskredytować. Jest dokładnie na odwrót. Mamy dobre zamiary i jesteśmy wdzięczni, że pobudziło nas to do dłuższego wywodu na temat użytkowania pieluszek wielorazowych. Ponownie rozbudziło zaangażowanie w promowanie tego produktu. Cenimy kwalifikacje i zaangażowanie każdego, kto promuje pieluszki wielorazowe nawet jeśli z nami się nie zgadza i czasami się “pokłócimy”, to i tak uważamy, że wszyscy jesteśmy rodziną.

Artykuł dodano dnia: 2022-10-28 by Paweł Poloch Home, Poradnik, Pieluszki wielorazowe, O nas, Ratujemy Świat, Dla dziecka 122

O autorce / autorze ;)

Paweł Poloch.jpgWłaściciel sklepu, od początku do 2013 roku współtworzył pierwszą w Polsce społeczną szkołę demokratyczną TRAMPOLINA oraz przyczynił się do powstania Fundacji Edukacja Demokratyczna. Przedsięwzięcie wzmocniło i otworzyło drogę do powstania szkół demokratycznych w całej Polsce. Do dziś wspiera członków grup inicjatywnych szkół demokratycznych oraz propaguje szkoły demokratyczne i rodzicielstwo w bliskości. 

Był przewodniczącym i vice przewodniczącym Kół Naukowych propagujących pedagogikę społeczną oraz ekologię. Uczestniczył w wielu konferencjach, prowadził badania a także odczytywał wiele referatów.

Drogeria Ekologiczna to kolejne wyzwanie wynikające z zamiłowania do eko stylu życia, ale także do prowadzenia i tworzenia innowacyjnych przedsięwzięć zmieniających rzeczywistość na lepszą. Większość naszych zysków przeznaczamy na dalszy rozwój naszych pasji i zainteresowań innowacjami i problemami społecznymi. Już niedługo powstanie sklep internetowy ze zdrowa żywnością oraz Fundacja Better Land: http://www.betterland.pl 

Komentarze

Porównać 0
Wyświetleń
Dalej

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie