Blog search

TOP 10 niezbędników na plażę dla dziecka!

TOP 10 niezbędników na plażę dla dziecka!

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi wyjazdy nad jeziora i morza, gdzie mamy dostęp do plaży, piasku i słońca. Z naszym poradnikiem niczego nie zapomnisz i nie zabierzesz niepotrzebnych tobołków :) 

Rodzice małych dzieci mogą się przekonać na własnej skórze, że nie jest to wyprawa z ręcznikiem i książką pod pachą, a cała logistyka często zajmuje sporo czasu.

Przeczytajcie nasz poradnik, który ułatwi Wam spakowanie niezbędnych rzeczy na plażę, z naszą listą niczego nie zapomnisz! 

1. Woda.

Bardzo ważne jest, aby pamiętać o stałym nawadnianiu organizmu. Wystarczy co kilkanaście minut proponować dziecku, butelkę z wodą żeby się nie odwodniło.

Butelki które sprawdzą się na plaży:

2. Ochrona przed słońcem - jaki krem na słońce dla dzieci? 

Zaleca się także, by unikać ostrego słońca.

Zaraz po nawodnieniu ważnym aspektem naszego wyjścia na plażę jest ochrona skóry przed słońcem. Najlepiej dla dzieci wybrać krem z wysokim wskaźnikiem SPF oraz taki, który ma dobry skład. Pamiętaj, że dziecka nie wystarczy raz posmarować, należy tę czynność powtarzać co kilka godzin lub po każdej kąpieli.

3. W czym do kąpieli? 

Od wielu lat zalecane jest aby dzieci mimo młodego wieku nie były na plaży nagie. Co zatem można im założyć? Znamy jednorazowe pieluszki do kąpieli jednak zalecamy używać tych wielorazowych! Dla dzieci, które jeszcze nie komunikują potrzeby pójścia do toalety polecamy:

A dla dzieci starszych mamy świetne stroje kąpielowe dla dziewczynek i chłopców od Mommy Mouse.

4. Książeczki i zabawki 

Z doświadczenia wiemy ile czasu może zająć jedna książeczka, czasami czytamy ją już po raz 50 ale dziecko nadal wykazuje nią zainteresowanie. Na plaży gdzie musimy zachować bezpieczeństwo i często naszego niesfornego malucha utrzymać chociaż przez pewien czas w jednym miejscu to jest to dobry pomysł.

Polecamy:

5. W czym przechowywać mokre ubranka?

Zazwyczaj wracając z plaży przebieramy dzieci już w suche ubranka, co wtedy zrobić z mokrym strojem lub koszulką która jest mokra? Włożyć ją do worka z nie przeciekającego materiału PUL! Wtedy mamy pewność, że nic w naszej torbie się nie będzie mokre.

Worki są różnej wielkości:

6. Mata/kocyk na plaże 

Bardzo lubimy kiedy produkty można używać na kilka sposobów. Generuje to mniej śmieci i oszczędza nasz budżet! Takie właśnie są maty do przewijania, ale przecież można je też wykorzystać jako kocyk na plaży!

7. Akcesoria przydatne na plaży.

Są też rzeczy, które są absolutnym must have na plaży oprócz tych wymienionych wyżej. 

 • Tron do siusiania - Gdy do toalety daleko a dziecko chce załatwić swoją potrzebę z ratunkiem przychodzi Tron! Nie taki królewski, ale składany poręczny i prosty w użyciu,

8. Co zabrać do jedzenia dla dziecka?

Gdy planujemy dłuższy pobyt na plaży, musimy zabrać ze sobą coś do jedzenia. Zamiast na szybko szukać sklepu, który często jest oddalony o kilka kilometrów warto zabrać ze sobą coś zdrowego i pysznego!

9. Zasady i pozytywne nastawienie. 

Ustalcie zasady przed wyjściem! Porozmawiajcie wcześniej jak chcecie spędzić czas na plaży, jakie kto ma oczekiwania. 

Na plaży na dzieci będzie czyhać wiele pokus. Aby nie być zaskoczonym oraz aby dzieci wiedziały wcześniej i nie denerwowały się odmową warto ustalić wcześniej zasady. 

Dobrym pomysłem jest ustalenie budżetu, oraz rzeczy których na pewno z powodów zdrowotnych nie będzie można kupić - na przykład wata cukrowa. 

10. Dobry humor! 

Jako rodzice wiemy, że czasem cierpliwość kończy się wraz z przekroczeniem wejścia na plażę, ale pamiętaj że to kiedyś minie :) Żyjmy tu i teraz i cieszmy się tym co mamy.

Krótkie podsumowanie o czym trzeba pamiętać:

  • woda,
  • kremy na słońce,
  • strój kąpielowy ,
  • przekąski,
  • coś do zabawy i czytania,
  • coś na komary,
  • dobry humor :)
  • pieniądze,
  • piłki, zabawki do piasku, 
  • nakrycie głowy.

Czy teraz już wiesz co zabrać na plażę? Z naszą listą na pewno będzie Ci łatwiej, ale każdy z nas ma inne potrzeby więc listę możesz dowolnie modyfikować i dostosować do siebie.

Artykuł dodano dnia: 2021-06-24 by Kamila Kmiećkowiak Home 221

O autorce / autorze ;)

Komentarze

Porównać 0
Wyświetleń
Dalej

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie