Blog search

Ratujemy Świat z BamBaw!

Ratujemy Świat z BamBaw!

Zaczynamy tydzień „Ratujemy świat z BamBaw!"

Jak Ratujemy Świat z BAMBAW? 

  •  wielorazowymi maszynkami do golenia,
  •  bambusowymi sztućcami i słomkami,
  •  stalowymi termosami,
  •  biodegradowalnymi patyczkami do czyszczenia uszu,
  •  wielorazowymi bambusowymi wacikami,
  •  podpaskami wielorazowymi,
  •  bambusowymi wielorazowymi ręcznikami papierowymi,
  •  zestawem szczotek,
  •  a nawet łupiną kokosa używaną jako miseczka.


Każdego dnia tysiące ton odpadów z tworzyw sztucznych z produktów jednorazowego użytku zagrażają naturze i wszystkim jej formom życia, a ich rozkład trwa ponad 500 lat.
Wierzymy, że bardziej zrównoważony i etycznie świadomy świat jest nie tylko możliwy, ale właśnie go tworzymy.
Naszą misją jest zmniejszenie ilości odpadów wytwarzanych na Ziemi poprzez dostarczanie niedrogich, wysokiej jakości produktów codziennego użycia.
W Bambaw odrzuciliśmy plastik i cieszymy się, że też o tym myślisz. Wiemy, że potrzeba odwagi, by to zrobić.
A zatem!
Proponujemy wraz z marką Bambaw do wyboru dwa zestawy wielorazowych bambusowych i bawełnianych płatków kosmetycznych, w tym tygodniu w atrakcyjnej obniżonej cenie!

Czy ręcznik papierowy może być wielorazowy? 
A przy tym chłonny, wytrzymały?
W BetterLand mamy takie cuda! 
Do czyszczenia różnych powierzchni. Jedna rolka zawiera 20 ręczników i zastępuje aż do 65 rolek zwykłych ręczników!
Można prać w pralce w temp. maks. 40 stopni bez dodatku zmiękczaczy do tkanin.

Na zdjęciu: Szczotka do naczyń z bambusową rączką, z włosia kokosowego i stali nierdzewnej.
Oraz zestaw 4 szczotek do butelek bez plastiku. Rączki ze stali nierdzewnej, sizalowe włosie i miękka bawełniana końcówka, która zapobiega zarysowaniom. Sizal pozyskiwany jest z agawy i całkowicie naturalnego, wegańskiego surowca.

Bambaw zapewnia przestrzeganie surowych norm środowiskowych i etycznych.
Aby to zagwarantować, ściśle współpracują ze wszystkimi partnerami i pomagają im opracowywać zrównoważony proces produkcji, w celu zachowania niskiego wpływu na środowisko.
Jednym z ważniejszych produktów Bambawsłomki bambusowe.
Wykonywane są one w rodzinnym warsztacie w Indonezji. Bambaw ma z nim stały kontakt i kontroluje produkcję, aby tworzyć produkty wysokiej jakości. Wsparli ich finansowo, kiedy indonezyjskie banki odwróciły się od nich. Aby poprawić warunki pracy, pomagają im w zakupie narzędzi i sprzętu.

Bambaw chce jak najbardziej ograniczać ilość odpadów z tworzyw sztucznych, jednak równie ważne dla nich jest #ograniczanie emisji dwutlenku węgla.
Ich motto to: "Jeśli wszyscy zaczniemy działać teraz, będziemy tworzyć #zrównoważony świat, który możemy z dumą pozostawić następnym pokoleniom!"
Jak zmniejszyć #śladwęglowy?
Łańcuch dostaw Bambaw i transport są neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla i posiadają certyfikat CO2 Logic. Mapują oni drogę każdego produktu od produkcji do przybycia do klienta. Metoda transportu, przejechane kilometry i waga są monitorowane, aby uzyskać dokładny obraz emisji.
Projekt #ekologiczny w Malawi w Afryce.
Malawi jest jednym z najbiedniejszych państw na świecie. Większość tamtejszej ludności wykorzystuje biomasę do gotowania. Niestety spalanie tych zasobów ma zauważalny wpływ na #środowisko i uwalnia gazy cieplarniane do atmosfery.
Krajobraz kraju jest zdominowany przez rozległe połacie tropikalnych lasów deszczowych. Jednak to cenne naturalne siedlisko jest zagrożone m.in. z powodu wylesiania w celu przygotowywania potraw.
Bambaw #wspiera projekt klimatyczny #Cookstove w tym kraju. Projekt ma na celu zapoznanie ludzi z wysokowydajnymi kuchenkami ceramicznymi. Każdy nowy piec zużywa o 75% mniej drewna niż ten tradycyjny, dzięki czemu znacznie zmniejsza się emisja dwutlenku węgla. Oprócz znaczących korzyści środowiskowych projektu, pomaga on także mieszkańcom Malawi.


A już w następnym tygodniu Ratujemy Świat z If You Care!

Artykuł dodano dnia: 2021-05-03 Home, Ratujemy Świat 97

O autorce / autorze ;)

Komentarze

Porównać 0
Wyświetleń
Dalej

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie