Blog search

Czy kubeczek menstruacyjny można zrecyklingować?

Czy kubeczek menstruacyjny można zrecyklingować?

Co jakiś czas otrzymujemy maile z pytaniem, co zrobić z kubeczkiem, gdy jego rozmiar czy rodzaj okaże się nieodpowiedni lub z różnych przyczyn zostanie uszkodzony, ale jednocześnie nie chcecie po prostu wyrzucić go do śmieci. Wiemy, że środowisko jest dla Was ważne tak samo, jak i dla nas – ekologów. Dlatego przygotowaliśmy zestaw kreatywnych pomysłów, co zrobić z nieodpowiednim lub zużytym kubeczkiem. Niektóre przykłady ponownego wykorzystania kubeczka otrzymaliśmy od naszych klientek. Dziękujemy!

Obraz PatriciaMoraleda z Pixabay

Skrót dla niemających czasu:

  • Nie wyrzucajcie uszkodzonego kubeczka do śmieci. Wykorzystajcie go ponownie!
  • Zróbcie z niego pożytek, wykorzystując któryś ze sposobów podanych poniżej,
  • Nigdy nie oddawaj używanego kubeczka innej kobiecie ani nie używaj kubeczka po kimś.

Wykorzystajcie kubeczek w ogrodzie

Z powodzeniem możecie wykorzystać stary kubeczek w ogrodzie. Będzie z niego świetna minidoniczka do młodych sadzonek! Odetnijcie tylko spód kubeczka, aby woda swobodnie z niego wypływała lub zróbcie większe dziurki w kielichu i gotowe!

Obraz Pexels z Pixabay 

Kubeczek do picia… dla roślin, oczywiście!

Wyjeżdżacie na wakacje i nie wiecie, jak poradzą sobie Wasze domowe kwiatki bez podlewania? A może po prostu często zapominacie o regularnym podlaniu kwiatków? Przytnijcie dno kubeczka (nie za dużo), włóżcie go do doniczki z wybranym kwiatem, który potrzebuje nawodnienia. Wlejcie wodę do kubeczka. Dalej roślinka poradzi już sobie sama. 

Kubeczkowy brelok!

Przedstawiamy pomysł jednej z naszych klientek. Dokładnie oczyszczony i zdezynfekowany kubeczek użyła do stworzenia kolorowego i nietuzinkowego breloczka do kluczy. Najłatwiej wykorzystać do tego celu kubeczek, który ma pętelkę, ale z pewnością uda się to także w kubeczkach z innym zakończeniem. Wystarczy zrobić dziurkę w łodyżce lub kielichu kubeczka i przypiąć go to kluczy. Z pewnością będzie łatwiej znaleźć klucze w damskiej (a może i męskiej?) torebce. 

Relaksująca zabawka do rąk

Nic tak nie relaksuje dłoni i skołatanej nerwami duszy, jak ściskanie antystresowej piłeczki. Czemu nie zastąpić jej kubeczkiem menstruacyjnym? To takie proste. Do dzieła! 

Lokalny zakład recyklingu

Możecie zapytać się w lokalnych zakładach recyklingu, czy przyjmą kubeczki menstruacyjne do utylizacji. Byłoby fajnie, prawda?

Odeślij producentowi

Producent będzie wiedział najlepiej, co zrobić ze zużytym kubeczkiem. W Polsce oferuje taką utylizację firma >>Perfect Cup.

Ciekawe sposoby, prawda? A może macie swoje, własne pomysły? Podzielcie się nimi z nami!

Artykuł dodano dnia: 2020-08-10 by Better Land Home, Poradnik, Kubeczek Menstruacyjny 1112

O autorce / autorze ;)

Komentarze

Porównać 0
Wyświetleń
Dalej

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie