Blog search

Jak odstraszyć komary? Naturalne kosmetyki przeciw insektom

Jak odstraszyć komary? Naturalne kosmetyki przeciw insektom

W tym roku lato większość z nas spędzi pewnie w Polsce: może w górach, może nad jeziorem albo nad morzem. Gdziekolwiek się udamy, z dużym prawdopodobieństwem spotkamy dobrze znanych uprzykrzaczy urlopu - komary i inne gryzące stworzenia. Szczególnie małe dzieci mogą być narażone na ukąszenia, ponieważ nie umieją się bronić przed atakami komarów. Zanim więc spakujecie walizkę na tegoroczny wakacyjny wyjazd, sprawdźcie, czy nie brakuje w niej środków odstraszających owady.

Do wyboru mamy kosmetyki, które nakładamy na swoje ubranie i ciało, oraz akcesoria, które trzymamy w pobliżu lub które nosimy (jak bransoletki).

Wszystkie przedstawione propozycje pochodzące z oferty Better Land są produktami naturalnymi. Ich skuteczność może się różnić od skuteczności silnie działających produktów na bazie np. DEET.

Naturalne odstraszacze 

>>Naturalny odstraszacz komarów Zeropick to naturalny spray, który pachnie cytronellą, maskuje nasz zapach przed owadami. Nadaje się do każdego rodzaju skóry. Jest łatwy w użyciu, wystarczy użyć atomizera i umieścić preparat na ubraniu i skórze.

Możemy także, zamiast sprayu, wybrać produkt w opakowaniu z kulką. To >>naturalny odstraszacz na komary Zeropick w kulce, który zawiera naturalne olejki zapachowe maskujące zapach ludzkiej skóry (m.in. cytroneli i mięty).

Kolejną propozycją jest >>olejek na komary Eco Cosmetics. Jego działanie polega na użyciu odstraszających olejków zapachowych eukaliptusowego i owoców cytrusowych. Maskują one zapach ludzkiego ciała.

Produkt należy nakładać do 1,5-2 godziny.

Mamy także aerozol do rozpylania w powietrzu: Spray Pre Pick odstraszający komary, do pomieszczeń i na zewnątrz, 250 ml, ZEROPICK, Beba.

Należy go dobrze wstrząsnąć przed użyciem i często rozpylać w swoim otoczeniu.

>>Zamówisz tutaj

Kosmetyki typu 2 w 1

To wygodne rozwiązanie, gdy możemy użyć jednego kosmetyku, który spełnia kilka zadań. Może to być np. krem z filtrem przeciwsłonecznym, który jednocześnie odstrasza komary.

Przykładem jest >>emulsja na słońce SPF 30 i przeciw komarom Eco Cosmetics. Dzięki dodatkom olejków zapachowych eukaliptusa i owoców cytrusowych maskuje naturalny zapach ludzkiej skóry. Dodatkowo zawiera filtr przeciwsłoneczny, może być więc używana w miejscach, gdzie jesteśmy narażeni na silniejsze promienie słoneczne.

Polecamy także coś specjalnie dla dzieci z wrażliwą skórą. Kosmetykiem, który jednocześnie nawilża skórę i chroni dziecko przed ukąszeniami owadów, jest >>Mleczko ochronne przeciw komarom i innym insektom Baby Anthyllis

Mleczko ochronne Baby Anthyllis jest produktem przeznaczonym nawet dla alergików, badanym pod kątem obecności metali ciężkich.

Akcesoria

Możemy też używać akcesoriów odstraszających, które stawiamy np. w pomieszczeniach, aby zniechęcić komary do przylatywania.

>>Bransoletki odstraszające komary Zeropick to bezinwazyjna metoda odstraszająca owady dzięki olejkom eterycznym zawartym w specjalnym wkładzie do bransoletki.

>>Całą ofertę Bebo znajdziecie tutaj.

Ciekawym rozwiązaniem jest przenośny odstraszacz w słoiku: >>Naturalny dyfuzor odstraszający komary o zapachu geranium i cytronelli.

Jak to działa? Wystarczy odkręcić słoiczek i pozwolić, aby przyjemny zapach rozprzestrzenił się dookoła. Po każdorazowym użyciu należy ponownie zamknąć wieczko, aby możliwie przedłużyć właściwości zapachowe. Warto nosić ze sobą!

Kolejnym produktem Beba jest >>naturalny odstraszacz na komary Zampick to drewniana ozdoba nasączona olejkiem cytronelowym, wydziela intensywny zapach przez 4 do 5 tygodni. Można ją postawić np. przy łóżeczku dziecka (ale poza zasięgiem małych rączek).

Na koniec z przydatnych akcesoriów polecamy >>kadzidełka Dary Natury, które zawierają zioła odstraszające owadyPodczas spalania z ziół uwalniają się olejki eteryczne, które unoszą się w powietrzu i skutecznie odstraszają owady.

Kadzidełko można palić na zewnątrz pomieszczenia oraz wewnątrz - umieszczając je np. pod stołem lub stawiając w drzwiach wejściowych lub oknie. Produkt jest w pełni bezpieczny, składa się wyłącznie z ziół bez żadnych dodatków chemicznych.

A kiedy już ugryzie...

Warto mieć pod ręką środki, które uśmierzą swędzenie i ból.

Na przykład >>naturalny żel na ukąszenia owadów Zeropick, który ma właściwości łagodzące i antyseptyczne, daje też poczucie ulgi w miejscu ukąszenia. Przeznaczony jest do każdego rodzaju skóry.

Możemy też wybrać środek łagodzący ukąszenia komarów w opakowaniu z kulką. To >>środek łagodzący ukąszenia komarów Zeropick w kulce.

Środek należy delikatnie rozsmarować za pomocą kulki w miejscu ukąszenia.

Życzymy Wam udanych wakacji bez ukąszeń!

Artykuł dodano dnia: 2020-06-10 by Joanna Baranowska Home, Poradnik, Naturalne kosmetyki 506

O autorce / autorze ;)

Redaktorka i dziennikarka, absolwentka UW, prowadzi proekologiczny blog Organiczni.eu. Mama dwóch synów, żona aktywisty rowerowego. Wnikliwie przygląda się wszystkiemu, co nosi nazwę "eko" i tropi greenwashing. Działa w warszawskim Stowarzyszeniu Kooperatywa Spożywcza DOBRZE.

Komentarze

Porównać 0
Wyświetleń
Dalej

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie