Blog search

Jak radzić sobie z wielorazowymi podpaskami poza domem?

Jak radzić sobie z wielorazowymi podpaskami poza domem?

Skrót dla niemających czasu:

 •        Z podpasek wielorazowych i wielorazowych wkładek higienicznych możesz korzystać zarówno w domu, jak i poza domem.
 •        Do przechowywania czystych i zabrudzonych podpasek poza domem wykorzystaj dyskretną kieszonkę lub kosmetyczkę Soft Moon.
 •        Kieszonki i kosmetyczki Soft Moon wykonane zostały z PUL-u, czyli materiału, który nie przepuszcza wilgoci i zapachów.
 •        Kieszonkę i kosmetyczkę możesz wyprać razem z podpaskami nawet w 60 stopniach Celsjusza.

 

Jak radzić sobie z wielorazowymi podpaskami poza domem?

Otrzymujemy bardzo dużo pytań od kobiet, które chcą korzystać z wielorazowych podpasek, ale nie wiedzą, jak użytkować je poza domem. Pytają się: co zrobić, jak chcę zmienić podpaskę poza domem, jak przechowywać brudną podpaskę, gdzie trzymać czystą, aby się nie zabrudziła np. w torebce. Chcemy obalić często powielany mit, że z podpasek wielorazowych można korzystać tylko w domu. Otóż nie :) Czytajcie dalej!

Zapewne każda z Was ma swoją metodę przechowywania czystych i brudnych podpasek w domu. Najczęściej czyste podpaski trzymacie w łazienkowej szufladzie lub w sypialni. Natomiast brudne przechowujecie „na sucho” lub „na mokro” w misce z wodą. Każda z tych metod jest dobra, chociaż osobiście polecamy przechowywanie na sucho. Jak natomiast przechować podpaski poza domem? W pracy, na spacerze, u znajomych? Czyste podpaski możesz trzymać w zwykłej kosmetyczce, którą masz w domu, co natomiast zrobić z zabrudzoną? Poniżej wskazówki :)

KIESZONKA SOFT MOON DO PRZECHOWYWANIA PODPASKI WIELORAZOWEJ

Czystą podpaskę wielorazową i wkładkę higieniczną możesz przechować w specjalnej kieszonce Soft Moon. Mały rozmiar kieszonki pozwala na dyskretne i bezpieczne przechowanie podpaski czy wkładki w damskiej torebce. To dobry sposób na schowanie awaryjnej podpaski! Dzięki kieszonce podpaska nie ubrudzi się od innych rzeczy, nie „złapie tzw. farfocli”, a co za tym idzie –  przechowywanie czystej podpaski stanie się jeszcze bardziej higieniczne.W miejscach publicznych i w pracy nie będziesz już musiała brać całej torebki do toalety, żeby zmienić podpaskę czy wkładkę, a co za tym idzie, nikt nie zorientuje się, że idziesz do toalety właśnie w tym celu.

Kieszonki Soft Moon wykonane są z wodoodpornego PUL-u, który nie przepuszcza wilgoci i zapachów – poliester 100% laminowany paroprzepuszczalną membraną poliuretanową, o wymiarach około 12 cm x 12 cm.

Jest też kolejny sposób na wykorzystanie kieszonki Soft Moon – włóż do niej brudną podpaskę! Nie bój się o zabrudzenie kieszonki -  możesz wyprać ją razem z podpaskami w max. 60 stopniach Celsjusza. :) O praniu i składowaniu podpasek pisaliśmy tutaj.

Kieszonki Soft Moon są kolorowe – możesz wybrać spośród dziewięciu wzorów, które nawiązują do wzorów na podpaskach! Zobacz koniecznie!

Korzystanie z kieszonki  - krok po kroku:

 1.      Włóż czystą podpaskę do kieszonki
 2.      Przechowuj kieszonkę z podpaską w torebce/plecaku
 3.      Korzystając z toalety poza domem – wyjmij czystą podpaskę z kieszonki
 4.      Włóż do kieszonki zabrudzoną podpaskę
 5.      Schowaj kieszonkę do torebki/plecaka
 6.      Wyjmij w domu brudną podpaskę z kieszonki
 7.      Brudną podpaskę i kieszonkę przechowuj razem z resztą zabrudzonych podpasek
 8.      Wypierz podpaskę i kieszonkę

 

KOSMETYCZKA SOFT MOON DO PRZECHOWYWANIA PODPASEK I WKŁADEK WIELORAZOWYCH

Większą ilość czystych oraz brudnych podpasek przechowasz w kosmetyczce Soft Moon. Możesz do niej włożyć czyste i zabrudzone „zestawy” kieszonki i podpaski. Tak, jak w przypadku kieszonki, kosmetyczka wykonana została z PUL-u, który nie przepuszcza wilgoci. Warto wspomnieć, że podpaski wielorazowe nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu. Niestety nieprzyjemny zapach to często powielany mit - głównie przez osoby, które nigdy nie miały do czynienia z produktami ochrony intymnej wielokrotnego użytku tj. podpaskami i wkładkami higienicznymi.

Kosmetyczka posiada dwie przegródki. Przydatne są one szczególnie w przypadku, gdy nie mamy gdzie schować zużytej podpaski - w jednej przegródce można trzymać czyste podpaski, w drugiej zabrudzone. W mniejszej kieszonce mogą się zmieścić nawet trzy sztuki wielorazowych podpasek. Dzięki specjalnemu uchwytowi, z łatwością powiesisz ją np. w toalecie. Kosmetyczkę możesz wyprać w pralce razem z podpaskami i kieszonkami – w maksymalnie 60 stopniach Celsjusza. Do wyboru różne wzory kosmetyczek.

A może masz inne sposoby na przechowywanie wielorazowych podpasek poza domem? Podziel się nimi z nami!

Artykuł dodano dnia: 2019-11-15 by Magdalena Home, Poradnik, Podpaski ekologiczne 1723

O autorce / autorze ;)

Komentarze

Porównać 0
Wyświetleń
Dalej

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie