Blog search

Nie jest źle... a wystarczyło widmo zagłady

Nie jest źle... a wystarczyło widmo zagłady

Nie jest źle. Nie jest też dobrze. Kiedy 15 lat temu w małym gronie kółka pedagogicznego dyskutowaliśmy na temat "mieć czy być" mieliśmy posępne spojrzenia i ponure myśli.

Zdawało się, że wtedy ludzie zmierzali zdecydowanie w jednym kierunku: mieć! mieć! i jeszcze raz mieć!

No, ewentualnie na Wildzie w Poznaniu niektórzy (szczególnie Stefan ze Zdzichem) zmierzali po "miedź" by mieć na wino. :)

- Co by musiało się wydarzyć by odwrócić konsumpcyjny trend? Wydawało się, że cud. A okazało się, że wystarczyło widmo zagłady.

Dziś jesteśmy dopiero na początku. Zaczynamy myśleć. Boimy się. Żal nam straconych lat. Chcemy zmian. Więcej czytamy, słuchamy i analizujemy. Mamy wyrzuty sumienia. Podejmujemy wyzwania.

Powstają ruchy, trendy i nowe mody na "Być" a może przetrwać?

Jesteśmy na początku. Jeszcze niedojrzali. Dajemy się złapać na te same sztuczki wielkich banków, koncernów, producentów, sieci i populistycznych polityków. Oni nas wpędzili w kłopoty ekologiczne, a teraz udają partnerów w nowym rozdaniu. Tak niestety jest. Ich jedynym kryterium to "czy to się opłaca".

Łatwo nas jeszcze przekupić i zastraszyć. 
Pod tym względem nie jest dobrze.

Nie jest źle. Naprawdę. Codziennie widzę i słyszę pięknych ludzi, którym nie brak odwagi w mówieniu prawdy i odrzucaniu dóbr doczesnych. Zmieniamy się. Naprawdę.

Nagroda? Naszym córkom i synom nie trzeba już kolejnych tabletów, nowych dżinsów, nowszych samochodów.

Tego my pragnęliśmy.

Nasze dzieci pragną opowieści o naszej bohaterskiej postawie. O naszych zmianach, o tym, że naprawiamy świat, w którym będą żyli oni i nasze wnuki.

Nasze, Twoje wnuki i prawnuki będą wspominać nas mówiąc o tym na jakie ambitne działania się zdecydowaliśmy by ratować ziemię. Dopilnuj by miały się czym chwalić.

To jakim jeździsz dziś samochodem, czy na jakich byłeś wakacjach kompletnie nie zrobi wrażenia na Twoich wnukach.

Nie jest źle. Naprawdę. Nie ma dnia by tematy, które kiedyś stanowiły odległy świat rozmów młodych pedagogów, socjologów czy psychologów był przedmiotem debat głównego nurtu.

Dziękujemy, że tworzysz z nami BetterLand każdego dnia.

Artykuł dodano dnia: 2019-09-04 by Paweł Poloch Home, O nas 948

O autorce / autorze ;)

Paweł Poloch.jpgWłaściciel sklepu, od początku do 2013 roku współtworzył pierwszą w Polsce społeczną szkołę demokratyczną TRAMPOLINA oraz przyczynił się do powstania Fundacji Edukacja Demokratyczna. Przedsięwzięcie wzmocniło i otworzyło drogę do powstania szkół demokratycznych w całej Polsce. Do dziś wspiera członków grup inicjatywnych szkół demokratycznych oraz propaguje szkoły demokratyczne i rodzicielstwo w bliskości. 

Był przewodniczącym i vice przewodniczącym Kół Naukowych propagujących pedagogikę społeczną oraz ekologię. Uczestniczył w wielu konferencjach, prowadził badania a także odczytywał wiele referatów.

Drogeria Ekologiczna to kolejne wyzwanie wynikające z zamiłowania do eko stylu życia, ale także do prowadzenia i tworzenia innowacyjnych przedsięwzięć zmieniających rzeczywistość na lepszą. Większość naszych zysków przeznaczamy na dalszy rozwój naszych pasji i zainteresowań innowacjami i problemami społecznymi. Już niedługo powstanie sklep internetowy ze zdrowa żywnością oraz Fundacja Better Land: http://www.betterland.pl 

Komentarze

Porównać 0
Wyświetleń
Dalej

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie