Blog search

Doceniaj lokalne sklepiki i regionalne produkty!

Doceniaj lokalne sklepiki i regionalne produkty!

Lokalna różnorodność to ogromna siła i dobro. To dbałość o środowisko i kulturę oraz godne zatrudnienie.

Na zdjęciu lokalny sklep grecki jakich wiele tutaj. W Grecji widziałem tylko jeden Lidl z pustym parkingiem. Za to co kawałek są lokalne sklepiki pełne lokalnych specjałów i jest przeogromny wybór. Bardzo przyjacielska atmosfera i w środku radość z kupowania i sprzedawania.


Kiedy pojawia się sieć, upadają male sklepiki a wraz z nim lokalny biznes. Za to płyną do nas kontenery pełne śmieci i wątpliwej jakości produkty. Jadą pełne tiry z fabryk jedzenia.
Sieci oczywiście stwarzają pozory dobroduszności ekologicznej. Tak naprawdę nie poczuwają się za skutki swojej korporacyjnej polityki, a wręcz, jak wskazują niektórzy, przenoszą odpowiedzialność na klienta, że to ich wybory doprowadziły do katastrofy ekologicznej.


W Grecji nadal mogę kupić oliwę z oliwek od ponad 50 różnych dostawców z tej miejscowości. Bo mieszkańcy kierowali się mądrością wyboru i kupowali u swojego, a nie tam, gdzie taniej. 
Niestety w mojej wsi już nie kupię lokalnego serka. Za to mogę kupić w pobliskim Tesco, Lidlu i Biedronce coś, co smakuje jak wszystko i nic.

Artykuł dodano dnia: 2019-08-08 by Paweł Poloch Home, O nas 676

O autorce / autorze ;)

Paweł Poloch.jpgWłaściciel sklepu, od początku do 2013 roku współtworzył pierwszą w Polsce społeczną szkołę demokratyczną TRAMPOLINA oraz przyczynił się do powstania Fundacji Edukacja Demokratyczna. Przedsięwzięcie wzmocniło i otworzyło drogę do powstania szkół demokratycznych w całej Polsce. Do dziś wspiera członków grup inicjatywnych szkół demokratycznych oraz propaguje szkoły demokratyczne i rodzicielstwo w bliskości. 

Był przewodniczącym i vice przewodniczącym Kół Naukowych propagujących pedagogikę społeczną oraz ekologię. Uczestniczył w wielu konferencjach, prowadził badania a także odczytywał wiele referatów.

Drogeria Ekologiczna to kolejne wyzwanie wynikające z zamiłowania do eko stylu życia, ale także do prowadzenia i tworzenia innowacyjnych przedsięwzięć zmieniających rzeczywistość na lepszą. Większość naszych zysków przeznaczamy na dalszy rozwój naszych pasji i zainteresowań innowacjami i problemami społecznymi. Już niedługo powstanie sklep internetowy ze zdrowa żywnością oraz Fundacja Better Land: http://www.betterland.pl 

Komentarze

Porównać 0
Wyświetleń
Dalej

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie