Blog search

Kupuj w polskich sklepach - wspieraj polską gospodarkę!

Kupuj w polskich sklepach - wspieraj polską gospodarkę!

Kurcze, polskie sklepy i mali producenci stają na głowie, by przyciągnąć różnorodnością, obsługą, promocjami i podejściem, po czym często upadają. Przeżyłem już 10 upadków wspaniałych sklepików i producentów. Polskie małe sklepy są rzadko polecane bezinteresownie i z takim zaangażowaniem. Szkoda bo...

Czy na pewno chcemy promować tanią jakość z Rossmanna, który i tak potem zrobi dany produkt pod własną marką?

Szkoda, że z takim zaangażowaniem na grupach i stronach nie promujemy polskich niedużych sklepów.

Konsekwencje lobby są takie, że zostaną 2 max 3 sieci. Tak jest w większości rozwijających się branż. Czy eko też musi spotkać lobby i w konsekwencji płaska i ograniczona oferta?

Nie będzie różnorodności. Nie będzie lokalnych wytwórców. Lub będzie to tylko dla bardzo bogatych 

Druga kwestia to Zero Waste. Ilość śmieci jaką produkuje dziennie jeden sklep sieciowy jest nieporównywalnie większa od małego sklepu, nawet, gdyby mieli taki sam obrót. Łatwo to sprawdzić - idź dziś na tyły dowolnego sklepu/galerii i zobacz, ile i jakich jest tam śmieci.

Pod rozwagę, zanim udostępnisz kolejną promocję giganta lub SPAMEM oznaczysz małą reklamę, małej polskiej firemki.

Kto wie, może i BetterLand - sklepu prowadzonego przez ekologów za 5 lat nie będzie O nas nie chodzi, my sobie poradzimy. Chodzi o WAS, byście mieli rzetelną poradę, etyczny wybór, kontakt z właścicielem, prawdziwą relację a nie korpo siłę.

Ps. Przepraszam, są wyjątki jak Organiczni.euVademecum Zero WasteNaturalnie NaturalniOgraniczam Się i jeszcze kilka blogów i osób, które rozumieją o czym piszę i z zaangażowaniem pomagają nam - małym w walce z Goliatem 

Dziękuję każdemu, kto nas i każdy inny mały sklep wspierał i wspiera. Nawet sobie nie wyobrażacie, jak pozytywnie bije serce małemu właścicielowi, gdy ktoś o nim napisze lub ktoś go poleci.

Artykuł dodano dnia: 2019-07-18 by Paweł Poloch Home, O nas 601

O autorce / autorze ;)

Paweł Poloch.jpgWłaściciel sklepu, od początku do 2013 roku współtworzył pierwszą w Polsce społeczną szkołę demokratyczną TRAMPOLINA oraz przyczynił się do powstania Fundacji Edukacja Demokratyczna. Przedsięwzięcie wzmocniło i otworzyło drogę do powstania szkół demokratycznych w całej Polsce. Do dziś wspiera członków grup inicjatywnych szkół demokratycznych oraz propaguje szkoły demokratyczne i rodzicielstwo w bliskości. 

Był przewodniczącym i vice przewodniczącym Kół Naukowych propagujących pedagogikę społeczną oraz ekologię. Uczestniczył w wielu konferencjach, prowadził badania a także odczytywał wiele referatów.

Drogeria Ekologiczna to kolejne wyzwanie wynikające z zamiłowania do eko stylu życia, ale także do prowadzenia i tworzenia innowacyjnych przedsięwzięć zmieniających rzeczywistość na lepszą. Większość naszych zysków przeznaczamy na dalszy rozwój naszych pasji i zainteresowań innowacjami i problemami społecznymi. Już niedługo powstanie sklep internetowy ze zdrowa żywnością oraz Fundacja Better Land: http://www.betterland.pl 

Komentarze