Blog search

AIO MOMMY MOUSE - TAK CZY NIE?

AIO MOMMY MOUSE - TAK CZY NIE?

Prawie cały mój wielopieluchowy stosik składa się z pieluszek AIO. System ten wybrałam ze względu na wygodę w użytkowaniu – chodzi zarówno o zakładanie, jak i pranie oraz składanie wielorazówki. Pieluchy All In One przeważnie charakteryzują się również dużą chłonnością, co w przypadku ząbkującego dziecka jest bardzo cenne i pożądane. Ostatnio w moje ręce po raz pierwszy wpadła wielorazówka AIO firmy Mommy Mouse. Jakie są moje wrażenia? Spójrz poniżej.

ROZMIAR

Według producenta pieluszka pasuje na dzieci od 6,5 do 16 kg. Na pierwszy rzut oka stwierdziłam, że będzie ona za duża na moją osiemnastomiesięczną córkę o drobnej budowie, ważącej lekko ponad 10 kg. Do tej pory miałam porównanie z AIO takich firm jak: Magabi, Kokosi, Blueberry, Smart Bottoms i Lighthouse Kids. Szczególnie w zestawieniu z dwiema pierwszymi firmami AIO Mommy Mouse jest większe. Nauczona, że rozmiar pieluchy ma znaczenie dla wygody i zdrowia dziecka, na początku byłam trochę sceptyczna, ale… po pierwszej przymiarce moje powątpiewanie poleciało w siną dal.

REGULACJA

Czemu tak szybko zmieniłam zdanie, co do wielkości pieluszki? Otóż AIO Mommy Mouse można dowolnie regulować – zmieniać jego rozmiar przy pomocy napek – trzy rzędy na długości. Dzięki temu uzyskujemy pieluszkę odpowiednią dla mniejszych dzieci lub rozpinamy napki na długość i tworzymy wersję dla starszaka. Na brzuszku zaprojektowano dwa rzędy napek – dzięki temu PUL w obwodzie nie wywija się do środka lub po prostu nie odstaje, co niestety zdarza mi się czasem w przypadku jednorzędowych napek. Do pomocy wstawiono także trzecią napkę w pasie, która trzyma wszystko w ryzach – panel na brzuszku nie wychodzi spod uszu pieluszki. Z ekologicznego i ekonomicznego punktu widzenia bardzo doceniam fakt tego, że jest to pieluszka w rozmiarze One Size – na długo wystarczy jednemu dziecku. Duży atut w rozmiarze OS dostrzegam w tym, że nie ma potrzeby wymiany pieluchy na kolejny, większy, a co za tym idzie bardziej chłonny rozmiar. Ma to ogromne znaczenie nie tylko dla ekologii (mniejsze zanieczyszczenie środowiska przy produkcji i recyklingu pieluszki), ale także dla ekonomii (nie muszę wydawać pieniędzy na kolejny rozmiar). W dopasowaniu rozmiaru AIO Mommy Mouse bardzo pomaga fakt, że…

PUL

PUL Mommy Mouse jest niesamowicie miękki i elastyczny! Z łatwością można ułożyć zakładkę po zmniejszeniu rozmiaru. Zachwyciło mnie to już wcześniej, gdy córka była malutka – po testach pieluchowych szybko zakupiłam SIO Mommy Mouse, bo nic tak pięknie nie leżało na moim okruszku. A te kolory! Są tak żywe, jakbym stała przed płóciennym obrazem. Dodatkowo warto wspomnieć, że PUL firmy Mommy Mouse jest impregnowany, co skutecznie zapobiega przeciekaniu – to, czy PUL jest impregnowany, można sprawdzić polewając wodą PUL od zewnątrz. Jeśli woda natychmiast spłynie, mamy do czynienia z impregnacją PULu.

ŚRODEK

Część chłonna pieluszki składa się z kieszeni otwartej z obu stron – z przodu i z tyłu. Dzięki kieszeni z łatwością możemy ułożyć język pieluszki lub dołożyć do niej booster w celu zwiększenia chłonności. Kieszeń uszyta jest z dwóch warstw bardzo chłonnej, niebielonej froty bawełnianej. Do kieszeni doszyty został język – wkład chłonny. Język posiada trzy przeszycia. Dzięki takiemu zaprojektowaniu wkładu bez trudności możemy go dowolnie składać dopasowując stopień chłonności do dziecka, np. na pół dla dziewczynki (większa chłonność po środku) lub złożyć dwukrotnie dla chłopca (zwiększenie chłonności z przodu AIO). Od skóry dziecka znajduje się niebielona bawełna organiczna, której miękkość znacząco wpływa na komfort naszej pociechy.


INFORMACJE DODATKOWE

To, co zauważyłam podczas użytkowania AIO Mommy Mouse:

- pieluszka zyskuje sporą chłonność nawet po małej ilości prań. Dla uzyskania właściwej chłonności należy wyprać ją kilka razy, jednak ja już po pierwszym praniu byłam z niej zadowolona – doceniłam ją chociażby za brak przecieku po 4 godzinach i podrzemkowym siku ;)

- schnie porównywalnie do innych pieluch AIO,

- pieluszka nie posiada przeszyć, co pozwala na dokładne ułożenie pieluszki w pachwinkach dziecka – gumki nie odciskają się na udkach i pleckach.

INFORMACJE DOTYCZĄCE PRANIA I SUSZENIA

- ilość detergentu do prania ustalamy zgodnie z etykietą na opakowaniu proszku czy płynu,

- wirować maksymalnie do 1000 obr.,

- dopuszcza się suszenie w suszarce bębnowej na programie do tkanin delikatnych, jednak należy wywinąć bawełnianą warstwę chłonną na zewnątrz – w celu ochrony PUL-u,

- jak w przypadku większości AIO, aby chronić gumki zaleca się suszenie na płasko.

Więcej o pieluszkach All In One jako systemie pieluchowania wielorazowego przeczytasz tutaj.

Artykuł dodano dnia: 2019-02-20 by Magdalena Szkudlarek Home, Poradnik, Pieluszki wielorazowe 1502

O autorce / autorze ;)

Komentarze

Porównać 0
Wyświetleń
Dalej

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie