Blog search

Pieluszka wielorazowa All In One jak to działa? Prościej nie może!

Pieluszka wielorazowa All In One jak to działa? Prościej nie może!

Skrót dla niemających czasu:

1. Pieluszka wielorazowa All In One to najprostszy system pieluchowania wielorazowego - zakłada się ją tak łatwo, jak pieluchę jednorazową.

2. AIO posiada wszyty wkład chłonny - nie musimy zatem zastanawiać się, jakiego wkładu użyć.

3. All In One One Size posiada napy służące do regulacji rozmiaru - dzięki temu pielucha jest idealnie dopasowana do dziecka.

4. Dla uciechy naszego oka producenci proponują coraz więcej wzorów i kolorów pieluszek.

5. Producenci AIO to między innymi: Mommy Mouse, Kokosi, Anavy, Magabi, Katal.

Każdy, kto decyduje się na używanie ekologicznych pieluszek, może być na początku lekko zagubiony, zastanawiać się, co oznaczają te wszystkie skróty, np. SIO, AIO, formowanka, kieszonka. Sama to przeżyłam. Myślałam, że przez mnogość nazw nigdy nie wejdę do pieluchowego świata, a ze względów zdrowotnych, ekologicznych i ekonomicznych bardzo chciałam spróbować wielopieluchowania. Jeszcze będąc w ciąży dużo na ten temat czytałam. Brakowało mi jednak skondensowanego poradnika, informatora, co jest czym i „z czym to się je”. Dla wszystkich zagubionych, na pomoc przychodzimy my. Dzisiaj przeczytacie o (jak dla mnie) najłatwiejszym systemie pieluchowania wielorazowego, a mianowicie o pieluszkach AIO (All In One), czyli pieluchach wszystko w jednym.

AIO Kokosi

Wielorazowa pieluszka All In One składa się z zewnętrznej warstwy materiału PUL, to jest tkaniny, która nie przepuszcza wilgoci na zewnątrz pieluszki, jednak ma właściwości paroprzepuszczalne, dzięki czemu skóra dziecka „oddycha”. Dla uciechy naszego oka, producenci coraz bardziej prześcigają się w wymyślaniu nowych wzorów i kolorów PULu. Na pieluszkach możemy podziwiać m.in. kwiaty (Kokosi – Folk), zorzę polarną (Mommy Mouse – Aurora i Balto), czy nawet wielobarwne trolle (Anavy – Trolove). AIO ANAVY

ŚRODEK PIELUSZKI

Wszystkie pieluchy AIO posiadają tzw. język wszyty w pieluszkę lub wpinany przy pomocy specjalnych napek. Uszyty jest przeważnie z paru warstw naturalnego materiału (bawełny, biobawełny bądź bambusa) i ma za zadanie chłonąć mocz dziecka. Język wkładamy w specjalną kieszonkę w pieluszce, możemy dowolnie go układać, zwiększając lub zmniejszając warstwy chłonne.

AIO, w zależności od producenta, mogą mieć różny materiał w środku, który ma styczność z pupą dziecka. Najczęściej wykorzystywana jest w tym celu bawełna organiczna lub bawełna bielona, a czasem nawet muślin. Materiał ten ma zadanie absorpcyjne, ale także odprowadza mocz do wnętrza pieluszki – do języka. Ze względu na to, że materiały te są pochodzenia naturalnego, dają uczucie mokrego. Możemy zatem na wierzch pieluszki (przy skórze) położyć wkładkę tzw. sucha pupa, która zniweluje dyskomfort u dziecka. MOMMY MOUSE WKŁADKA Aby uniknąć zabrudzenia pieluszki, zalecamy także korzystanie z biodegradowalnych papierków, bibułek jednorazowych, które wyrzucamy do kosza lub toalety razem z nieczystościami. BIBUŁKI DISANA Dzięki kieszonce do pieluchy możemy włożyć dowolny dodatkowy wkład chłonny/booster, zwiększając chłonność całej pieluszki – przydaje się to szczególnie w nocy lub na wyjścia.

PIELĘGNACJA AIO

Pieluszki All In One pierzemy zawsze według zaleceń producenta po uprzednim wyjęciu języka z kieszonki. Należy jednak pamiętać o użyciu odkażacza do pieluszek (gdy pierzemy w mniej niż 60 stopniach Celsjusza) ODKAŻACZ oraz o doborze odpowiedniego detergentu do prania. Ze swoich doświadczeń polecamy płyn do prania testowany dermatologicznie Baby Anthyllis lub ekologiczny proszek do prania Ekos. PŁYN BABY ANTHYLLIS O testach odkażaczy pisaliśmy tutaj: TEST

AIO w zależności od producenta może występować w różnych rozmiarach: newborn – dla noworodka, M, L, One Size – dla większych dzieci. Zaprojektowane są w ten sposób, że ich rozmiar regulujemy także za pomocą napek. Łatwość używania AIO wynika również z faktu, że zakładamy je jak zwykłą jednorazówkę. Pieluszki te praktycznie same układają się na dziecku, dzięki czemu nawet tata, babcia, czy opiekunka w żłobku nie powinna mieć większego problemu z przewinięciem malucha.

Artykuł dodano dnia: 2018-11-06 by Magdalena Szkudlarek Home, Poradnik, Pieluszki wielorazowe 3250

O autorce / autorze ;)

Komentarze

Porównać 0
Wyświetleń
Dalej

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie