Blog search

DLACZEGO KUBECZEK MENSTRUACYJNY PRZECIEKA?

DLACZEGO KUBECZEK MENSTRUACYJNY PRZECIEKA?


Skrót dla niemających czasu:

  1. Stosując nasze rady, zlokalizujesz i zlikwidujesz przyczynę przeciekania kubeczka menstruacyjnego;
  2. Przeciekanie kubeczka to największa obawa kobiet;
  3. Najczęściej przeciekają kubeczki menstruacyjne marketowych marek, które nie mają doświadczenia w produkcji kubeczków menstruacyjnych;
  4. To, że kubeczek przecieka, nie musi wcale oznaczać, że się przepełnił;
  5. Przeciekanie może być skutkiem niepełnego rozłożenia się kubeczka w pochwie, znalezienia się szyjki macicy w kubeczku lub obok niego, a także jego niedostatecznej twardości i źle dobranego rozmiaru;
  6. Winowajcą przeciekania kubeczka menstruacyjnego może być także zbyt długi "ogonek".


Mój kubeczek menstruacyjny przecieka


Kubeczek może przeciekać "całkowicie" lub tylko delikatnie - poznasz to po intensywności zabrudzenia bielizny lub wkładki. Przyjrzyj się także temu, w jakich sytuacjach przeciekanie ma miejsce (podczas spaceru, siedzenia, a może treningu?). Wszystko ma znaczenie!


Mój kubeczek przecieka delikatnie


Wśród "kubeczkowych" problemów, najczęściej spotykamy się z nieznacznym przeciekaniem. Zazwyczaj spowodowane jest to nieprawidłowym założeniem kubeczka. Delikatne plamienia dotyczą sytuacji, gdy kubeczek nie rozłoży się w pełni lub szyjka macicy nie jest bezpośrednio nad kubeczkiem - np. gdy jedynie się o niego opiera. 

Wystarczy wówczas poświęcić więcej uwagi na prawidłowe założenie kubeczka - tak aby się zassał i był skierowany "ku" szyjce. Nie wkładaj go też za głęboko - pamiętaj, że kubeczek aplikujemy niżej, niż np. tampon.


Kubeczek przecieka po jakimś czasie


Jeśli kubeczek zaczyna przeciekać dopiero po jakimś czasie
od założenia, a po wyjęciu go okazuje się, że jest pełny, oznacza to... że zwyczajnie się zapełnił. Musisz go wówczas nieco częściej opróżniać, zabezpieczać się dodatkowo wkładką albo rozejrzeć się za bardziej pojemnym modelem.


Kubeczek zaczyna przeciekać po wysiłku


Kubeczek może także znacznie przeciekać np. podczas wysiłku fizycznego lub np. jedynie podczas siedzenia.
W pierwszym przypadku może się okazać, że kubeczek jest zbyt miękki dla dość silnych mięśni Kegla. W takiej sytuacji, pozostaje wymiana kubeczka na twardszy model (np. do stosowania jedynie podczas treningów). Gdy kubeczek uwiera i lekko przecieka podczas siedzenia (a po "kontroli" okazuje się, że nieco się przemieścił), świadczyć to może o zbyt długim ogonku. Pomoc wtedy powinno przycięcie go na odpowiednią długość.

Kubeczek może też być źle dobrany - pod względem długości lub szerokości; może być też za miękki (o czym pisałam już wyżej). Wtedy także może pojawić się delikatne przeciekanie (ale tylko wówczas, gdy te parametry odbiegają jedynie nieco od tych "idealnych"). W tym przypadku pozostaje jedynie wymiana kubeczka na nowy.


Mój kubeczek przecieka tak, jakby go w ogóle nie było


Jeśli przeciekanie jest znaczne, to albo szyjka jest ułożona zupełnie obok kubeczka, albo kubeczek jest
tak źle dobrany, że większość krwi menstruacyjnej zamiast trafiać do kubeczka - trafia na zewnątrz.

W pierwszej sytuacji sprawa jest prosta - wystarczy wyjąć kubeczek i zaaplikować go ponownie, wcześniej sprawdzając, w którym miejscu w tej chwili znajduje się szyjka macicy (ona zmienia położenie podczas cyklu). Kubeczek musi być skierowany pod kątem w stronę szyjki. Wtedy nie powinien już przeciekać.

W drugim przypadku, pozostaje niestety wymiana kubeczka na inny. Najlepiej zrobić to korzystając z naszych rad na blogu. Można także napisać maila do naszej cupfitterki z prośbą o pomoc w dobraniu nowego kubeczka - na adres: cupfitterka@betterland.pl

Jeśli nadal masz wątpliwości - śmiało pisz do nas na powyższy adres mailowy.

Artykuł dodano dnia: 2018-03-26 Home, Poradnik, Kubeczek Menstruacyjny 41841

O autorce / autorze ;)

Komentarze

Porównać 0
Wyświetleń
Dalej

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie