Blog search

Eko znaczy zmiany, zmiany, zmiany

Eko znaczy zmiany, zmiany, zmiany

Zapachniało wiosną! Wraz z nadchodzącą wiosną w naszej drogerii ekologicznej kilka ekozmian, a w niektórych przypadkach powracamy do sprawdzonych ekorozwiązań. Jednym z nich jest zawożenie paczek do Paczkomatów oraz do punktu Poczty Polskiej rowerem; pojawiły się też ekopromocje, nowe produkty i ciekawa współpraca. Coraz częściej także piszą o nas ekomedia. 


Ekowysyłka to Paczkomaty InPost

Na szczególne podkreślenie zasługują Paczkomaty. Firma Inpost jest pionierem nie tylko innowacyjnych rozwiązań w usługach pocztowych, znanych jako Paczkomaty, ale także stawia na ekologię. Jak czytamy na stronie firmy InPost: Wzorując się na krajach o wysokiej świadomości ekologicznej, InPost wprowadza do codziennego użytku dla doręczycieli rowery - środki transportu niepowodujące zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Nowoczesne rowery, dostosowane do przewozu przesyłek, wykorzystywane będą w tych rejonach, gdzie z powodzeniem mogą zastąpić transport samochodowy. Dzięki temu rozwiązaniu zmniejszymy emisję do spalin produkowanych przez silniki do naszej atmosfery.

My podobnie jak przed rokiem w okresie od marca do listopada wracamy do systematycznego przewożenia przesyłek do punktów odbiorczych takich jak Paczkomat oraz Poczta Polska rowerem. To pozwoli nam na: 

1. Minimalizowanie kosztów związanych z wysyłką, co pozwala zachować możliwie najniższe ceny wysyłki dla klientów.

2. Chronić środowisko naturalne od zbędnych spalin. 

3. Modelować dobre praktyki dla innych sklepów internetowych. 

4. Przyśpieszyć wysyłkę dzięki możliwości kilkukrotnego dowozu paczek do punktów odbiorczych bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

5. Zachować zdrowie i dobre samopoczucie.  

Np. na poniższym zdjęciu widać, że rower przygotowany jest do podróży do Poczkomatu tylko z jedną przesyłką. Otóż, był to drugi kurs, specjalnie dla Pani, której bardzo się spieszyło, a chciała skorzystać z Paczkomatów. 

Dlatego, Kochani, jeśli nie jest Wam obojętne środowisko i chcecie szybko otrzymać przesyłkę, korzystajcie z Paczkomatów. 

 

Nowe ekoprodukty 

W naszej ekodrogerii dodaliśmy i dodajemy nowe, rekomendowane przez Was produkty. Dosłownie obok mnie leży jeszcze nie wprowadzone lub częściowo wprowadzone duże pudło, które przyszło do nas z firmy CALAYA. Prosiliście o nie wielokrotnie i dziś nasze wspólne marzenie o produktach firmy CALAYA się spełnia. W pudle znajduje się między innymi: BORAKS - ekologiczny środek czyszczący, olej ze słodkich migdałów i masło kakaowe. Niebawem także rozpoczniemy współpracę z firmą NACOMI. Muszę przyznać, że z firmą NACOMI zapowiada się miłą współpraca. Mówię tak na podstawie wysokiego poziomu kultury, rzetelności i czasu realizacji obiecanych rzeczy. Jednak produkty z firmy Nacomi, takie jak: olej arganowy ECO 100ml, olej macadamia 50 ml, olej ze słodkich migdałów 50 ml, olej kokosowy RAFINOWANY 100 g, mydło czarne 100 g, masło Shea czyste 100g, masło Shea pomarańczowe 100 g znajdziecie w naszej ekodrogerii dopiero około 15 kwietnia. Jeśli chcielibyście znaleźć u nas także inne produkty z tej firmy, zgłaszajcie nam swoje życzenia mejlowo, postaramy się je spełnić :)

Pojawiło się u nas także dużo nowych pieluszek wielorazowych oraz wkładek laktacyjnych. Ich wzory oraz obszycie są naprawdę na wysokim poziomie. Pojawiło się sporo nowych książek z wydawnictwa MIND. Na szczególną uwagę zasługują książki autorstwa ROSENBERGA. Dział z książkami będziemy systematycznie rozwijać, ale dopiero od maja. Zresztą, obecne pozycje są naprawdę interesujące i to czas, by się można było z nimi dobrze zapoznać.

Niebawem pojawi się nowa firma produkująca kubeczek menstruacyjny. Od dłuższego czasu już przyglądamy się firmie LADYCUP. Szczególnie zapoznajmy się z opiniami klientek, które wypróbowały LadyCup. Dlatego jako cel postawiliśmy sobie wprowadzić kubeczek menstruacyjny LadyCup do połowy kwietnia. Czas oczekiwania wynika z tego, że zawsze walczymy o dobrą cenę dla naszych klientek i te negocjacje zwykle trochę trwają :)

Napisali o nas, współpracujemy 

Dziękujemy wszystkim tym, którzy postanowili o nas napisać. Ostatnio recenzje naszych produktów ukazały się w portalu Dzielnica Rodzica oraz Dzieci są Ważne. Za największe jednak osiągnięcie uważamy współpracę ze szkołą demokratyczną Odyseja. Odyseja to szkoła demokratyczna, która potrzebuje wsparcia, by móc realizować swoje cele. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z tą wspaniała inicjatywą: http://www.odyseja.szkola.pl - ich projekt jest bardzo innowacyjny, proekologiczny i bliski naszemu sercu. Jeśli chcielibyście tę szkołę wesprzeć jakkolwiek, napiszcie do nas lub do szkoły Odysei. 

Eko promocje

Pojawiła się kategoria Wiosenne Ekopromocje, a w niej to, co szczególnie możemy Wam polecić lub na co udało nam się wynegocjować lepszą cenę. Drogim Paniom polecamy kubeczek menstruacyjny Mooncup. 

 

To mniej więcej tyle na dziś. Ściskamy i życzmy udanych zakupów. 

Artykuł dodano dnia: 2014-03-11 by Paweł Poloch Home, Poradnik 1868

O autorce / autorze ;)

Paweł Poloch.jpgWłaściciel sklepu, od początku do 2013 roku współtworzył pierwszą w Polsce społeczną szkołę demokratyczną TRAMPOLINA oraz przyczynił się do powstania Fundacji Edukacja Demokratyczna. Przedsięwzięcie wzmocniło i otworzyło drogę do powstania szkół demokratycznych w całej Polsce. Do dziś wspiera członków grup inicjatywnych szkół demokratycznych oraz propaguje szkoły demokratyczne i rodzicielstwo w bliskości. 

Był przewodniczącym i vice przewodniczącym Kół Naukowych propagujących pedagogikę społeczną oraz ekologię. Uczestniczył w wielu konferencjach, prowadził badania a także odczytywał wiele referatów.

Drogeria Ekologiczna to kolejne wyzwanie wynikające z zamiłowania do eko stylu życia, ale także do prowadzenia i tworzenia innowacyjnych przedsięwzięć zmieniających rzeczywistość na lepszą. Większość naszych zysków przeznaczamy na dalszy rozwój naszych pasji i zainteresowań innowacjami i problemami społecznymi. Już niedługo powstanie sklep internetowy ze zdrowa żywnością oraz Fundacja Better Land: http://www.betterland.pl 

Komentarze

Porównać 0
Wyświetleń
Dalej

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie