Blog search

Pierwsze Targi Zero Waste i Ekocuda vol. 3 w Warszawie

Pierwsze Targi Zero Waste i Ekocuda vol. 3 w Warszawie

Ostatni weekend listopada ekipa Better Land spędziła niezwykle pracowicie: była obecna na dwóch targach jednocześnie. Pierwsze Targi Zero Waste i Ekocuda vol. 3 były okazją do wielu rozmów i spotkań. Gosia, Paweł, Agnieszka i Ania mieli pełne ręce roboty, a przy stoiskach Better Land/Eko-Dystrybutora panował nieustający tłok.

Targi Zero Waste

– Targi Zero Waste to najciekawsze i najbardziej udane targi, w jakich uczestniczyliśmy w tym roku – mówi Paweł Poloch, właściciel Better Land. – Nie sądziłem, że będzie tak duże zainteresowanie naszymi produktami. Cieszę się, że mogliśmy uczestniczyć w wydarzeniu gromadzącym entuzjastów idei zero waste, która jest nam bardzo bliska. Kontakt z osobami, którym bliskie są wartości, takie jak poszanowanie surowców, świadoma konsumpcja i wielokrotne wykorzystywanie zasobów, jest ogromnie inspirujące.

– Na Targach Zero Waste postawiliśmy na produkty, które śmiało mogą pretendować do miana bezodpadowych lub niemal bezodpadowych – mówi Paweł. – Odwiedzający nasze stoisko szukali rozwiązań, które pomogą im ograniczyć ilość śmieci w domu i dopytywali o to, jakie rozwiązania proponujemy.

Całkowicie biodegradowalne worki na śmieci Ecozone

Całkowicie biodegradowalne worki na śmieci Ecozone

Ogromną popularnością cieszyły się kubeczki mestruacyjne. Są one w Polsce coraz bardziej znane, ale wciąż za mało jest rzetelnych źródeł wiedzy, jak dobrać kubeczek i jak go używać. Better Land od lat prowadzi fachowe poradnictwo dotyczące kubeczków menstruacyjnych i pomaga wybrać ten najlepszy.

Kubeczki menstruacyjne

Kubeczki menstruacyjne Lunette, Lady Cup, Yuuki, LilyCup

Na Targach Zero Waste panie miały okazję wziąć kubeczek do ręki, porównać różne marki, modele, wielkości, a także ich twardość.

Wśród marek prezentowanych na Targach Zero Waste nie mogło zabraknąć oczywiście produktów Hydrophil. Sztandarowy produkt w postaci oryginalnych bambusowych szczoteczek do zębów był stale w centrum zainteresowania. 

Bambusowe szczoteczki Hydrophil oraz szczoteczka z wymienną główką Yaweco

Hydrophil to także kubki do zębów wykonane z PLA (biopolimerów), teraz także w wersji dla dzieci!

Kubki do mycia zębów Hydrophil

– To wielka przyjemność móc odpowiadać na potrzeby wymagających klientów – mówi Paweł Poloch. – Staramy się, aby w naszej ofercie były kosmetyki naturalne i ekologiczne, wpasowane także w ideę zero waste. Szukamy produktów opakowanych w taki sposób, który będzie jak najmniej wpływał na środowisko, lub w ogóle bez opakowania. 

Myjka do twarzy konjac Hydrophil

– Odwiedzający targi pytali także o tzw. duże pojemności. Zarówno Bio-D, jak i Ekos Pierpaoli oraz Najel mają w ofercie detergenty i środki czystości w wielolitrowych opakowaniach. Choć nie jest wygodnie je nosić, starczają na długo i nie generują dużej ilości plastikowych śmieci.

Bio-D

Najel, Bio-D i Ekos

– Cieszymy się, że podpaski wielorazowe Soft Moon, produkowane przez naszą firmę, zyskują coraz większą popularność. Jesteśmy naprawdę dumni, że oferujemy kobietom komfort w stylu zero waste.  

– Soft Moon to także wielorazowe płatki kosmetyczne, nasza nowość, i wkładki laktacyjne. Wszystko z myślą o kobietach! – mówi Paweł.

Na stoisku Better Land można było także obejrzeć inne rozwiązania zero waste, m.in. wytrzymałe szklane butelki Retap w trzech pojemnościach.

Nie zabrakło również całkowicie biodegradowalnej zastawy stołowej Biotrem, produkowanej z otrębów.

Dodatkowo, podczas Targów Zero Waste każdy mógł przynieść na stoisko Better Land litrowy słoik i w zamian otrzymać sodę oczyszczoną do własnego pojemnika. Akcja okazała się strzałem w dziesiątkę. Zebraliśmy spory zapas słoików, a worek sody szybko pokazał dno.

– Mamy nadzieję, że za rok znowu spotkamy się na Targach Zero Waste. Z pewnością nasza oferta będzie się rozszerzać z myślą o osobach pragnących ograniczyć produkcję śmieci. To także nasz priorytet – podsumowuje Paweł. – Dziękuję, że przyszliście do nas i zasypaliście nas gradem pytań. To lubimy!

Ekocuda vol. 3

W sobotę (jednocześnie z Targami Zero Waste) i niedzielę trwały targ Ekocuda, skupione wokół tematyki kosmetyków naturalnych. Stoisko Better Land było oblegane przez oba dni.

Obejrzyjcie krótki film z Ekocudów!

– Na naszym stoisku ciągle coś się działo! – śmieje się Gosia Jackowska-Poloch. – Panie pytały o kubeczki menstruacyjne, o podpaski wielorazowe, o higienę intymną. Z przyjemnością doradzałam im ekologiczne i naturalne rozwiązania.

– Naturalne kosmetyki Baby Anthyllis cieszyły się dużym zainteresowaniem – mówi Gosia. – Również marka Ekos tego samego producenta – Pierpaoli – miała wzięcie. Klienci bardzo świadomie pytali o składniki i właściwości naszych naturalnych kosmetyków. Taka wiedza bardzo cieszy.

– Nasze podpaski wielorazowe Soft Moon wzbudzały duże zainteresowanie. Wciąż niewiele jest miejsc, gdzie można kupić je stacjonarnie, więc targi były świetną okazją, by porównać ich różne rodzaje i dopytać o właściwości – dodaje Gosia.

– Klienci pytali o naturalne mydła i szampony, bez składników podrażniających skórę. Polecaliśmy im włoskie produkty Anthyllis i Ekos, certyfikowane, bezpieczne, delikatne, a zarazem skuteczne.

Naturalne, certyfikowane przez Ecocert farby do włosów oraz henny Indus Valey wzbudzały duże zainteresowanie. – Panie chcą mieć możliwość farbowania włosów w sposób bezpieczny i naturany – mówi Gosia. – Panowie oczywiście także mogą korzystać z naszej oferty! 

– Naszą nowością są bezpieczne lakiery do paznokci S'N'BIO dla dorosłych oraz Snails dla dzieci – opowiada Gosia.

– Grecki producent część zysku ze sprzedanych lakierów z serii Hope przekazuje na rzecz projektu walki z rakiem piersi. Tym bardziej cieszymy się z obecności tej marki wśród produktów w naszej ofercie.

– Lakiery dla dzieci są zupełnie bezpieczne, zmywalne wodą.

Co jeszcze można było znaleźć na stoisku Better Land podczas Ekocudów?

Najnowszą pastę dla najmłodszych dzieci Ekos...

Szeroki wybór mydeł Aleppo Najel...

Oczywiście całą ofertę Hydrophil, w tym bambusowo-bawełniane patyczki do uszu...

Kubeczki menstruacyjne, m.in. Lunette...

Podpaski Gentle Day...

...i wiele innych prawdziwych ekocudów.

– Cieszę się, że byliśmy obecni na Ekocudach – mówi Gosia. – Mieliśmy też okazję sami poznać nowe marki, nowych producentów, nawiązać kontakty biznesowe. Takie targi to oczywiście ciężka praca, ale i ogromna satysfakcja. 

Do zobaczenia!

Artykuł dodano dnia: 2017-11-29 by Joanna Baranowska Home, O nas 2115

O autorce / autorze ;)

Redaktorka i dziennikarka, absolwentka UW, prowadzi proekologiczny blog Organiczni.eu. Mama dwóch synów, żona aktywisty rowerowego. Wnikliwie przygląda się wszystkiemu, co nosi nazwę "eko" i tropi greenwashing. Działa w warszawskim Stowarzyszeniu Kooperatywa Spożywcza DOBRZE.

Komentarze

Porównać 0
Wyświetleń
Dalej

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie