Blog search

25–26 listopada 2017 r. Targi w Warszawie: Zero Waste, Ekocuda i… Dzień bez Kupowania!

25–26 listopada 2017 r. Targi w Warszawie: Zero Waste, Ekocuda i… Dzień bez Kupowania!

W ostatni weekend listopada z zespołem BetterLand spotkacie się w stolicy na dwóch wydarzeniach: Ekocudach i Targach Zero Waste. A chociaż takie spotkania bywają okazją do zrobienia zakupów, my przewrotnie zachęcamy Was do… obchodzenia Dnia bez Kupowania!

Ekocuda vol. 3

W weekend 25–26 listopada będziemy stacjonować w Warszawie! W sobotę i w niedzielę znajdziecie nas na trzeciej edycji Ekocudów: od 11:00 do 19:00 w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich (ul. Bracka 25). Wstęp jest bezpłatny!

Więcej informacji: Ekocuda

Na naszym stoisku znajdziecie takie marki, jak:

Pierwsze Targi Zero Waste

W sobotę 25 listopada zapraszamy Was także na pierwsze Targi Zero Waste: od 11.00 do 18.00 w AGORA, ul. Czerska 8/10. Wstęp wolny.

Więcej informacji: Targi Zero Waste

Będziemy prezentować nasze marki pod kątem minimalizowania odpadów, czyli pokażemy nasze produkty w dużych opakowaniach oraz opakowaniach z odzysku, a także wielorazowe artykuły higieniczne:


Soda za słoik

A dodatkowo… na Targach Zero Waste czekamy na Wasze słoiki! Tak - będziemy zbierać od Was puste słoiki (1 l), aby wykorzystywać je następnie do napełniania ich surowcami takimi jak soda oczyszczona, soda kalcynowana czy nadwęglan sodu.

Każdy, kto przyniesie nam słoik, będzie mógł nasypać sobie (do swojego pojemnika) sodę oczyszczoną - wyłącznie za miły uśmiech! (Ograniczenie to 2 kg/osoba).

Będziemy również zbierać opakowania, które wykorzystamy powtórnie do pakowania Waszych przesyłek. Przynieście kartony, pudełka, folię bąbelkową, gąbki itp. Wielka prośba, aby były to opakowania czyste i suche!

Dziękujemy Wam za wkład w nasz wysiłek, aby produkować jak najmniej odpadów. Dzięki Waszemu zaangażowaniu, a także wyrozumiałości możemy coraz bardziej ograniczać ilość opakowań wkładanych do przesyłek. Wszystkie wypełniacze i kartony, które nie są Wam potrzebne, możecie nam odsyłać - z pewnością wykorzystamy je ponownie.

A może tak… nie kupować?

25 listopada jest także Dniem bez Kupowania, tradycyjnym dniem, w którym namawiani jesteśmy do powstrzymania swoich konsumpcyjnych zapędów.

Zdjęcie: Ekonsument.pl

Całym sercem namawiamy Was do rozsądnego zarządzania swoimi zakupami. Zanim wydacie pieniądze (również na naszych stoiskach na targach!), pomyślcie, czy jest to Wam potrzebne? Kogo wspieracie swoim zakupem? Czy nie jest to wydatek ponad Wasze potrzeby? Ile odpadów niesie za sobą Wasz zakup?

To, jak wydajecie swoje pieniądze, jest wyłącznie Waszą decyzją. Natomiast ta decyzja niesie za sobą spore konsekwencje, zarówno dla Waszego otoczenia, jak i całego świata!

Zachęcamy, aby 25 listopada… nie kupować (niczego, co nie jest Wam niezbędne).

Do zobaczenia w Warszawie!

Artykuł dodano dnia: 2017-11-22 by Joanna Baranowska Home, O nas 1385

O autorce / autorze ;)

Redaktorka i dziennikarka, absolwentka UW, prowadzi proekologiczny blog Organiczni.eu. Mama dwóch synów, żona aktywisty rowerowego. Wnikliwie przygląda się wszystkiemu, co nosi nazwę "eko" i tropi greenwashing. Działa w warszawskim Stowarzyszeniu Kooperatywa Spożywcza DOBRZE.

Komentarze

Porównać 0
Wyświetleń
Dalej

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie